Podkarpackie: z programu 75+ skorzystało 120 tys. seniorów

FARMACJA

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia   04 października 2017 10:35


Podkarpackie: z programu 75+ skorzystało 120 tys. seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W pierwszym roku działania programu Leki 75+ w Podkarpackiem skorzystało z niego 120 tys. osób, które łącznie wykupiły 1,8 mln opakowań lekarstw.

W 2017 r. na program przeznaczono 564 mln zł w całej Polsce, zaś w woj. podkarpackim 31 mln zł.

Jak tłumaczy w serwisie nowiny24.pl Robert Bugaj, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, program darmowych leków dla seniorów na początku był różnie traktowany, zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy. Dodaje, że pacjenci nie byli do końca zadowoleni, bo czasami okazywało się, że nie te leki, na których im najbardziej zależało, znalazły się na liście.

Bugaj zauważa, że program rozwija się i z miesiąca na miesiąc liczba wydawanych przez apteki bezpłatnych leków dla seniorów zwiększa się.

W Polsce do tej pory (program działa od 1 września 2016 r.) 2,2 mln osób zrealizowało recepty na 40 mln opakowań bezpłatnych leków. Średnio na jednego pacjenta było to ok. 20 opakowań leków. Na liście bezpłatnych specyfików objętych programem znalazły się leki z listy refundowanych. Na początku działania programu było ich ok. stu, obecnie jest ok. 1,5 tys. i stale dochodzą nowe.

Więcej: www.nowiny24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR