Sejm: komisja zdrowia zajmie się obywatelskim projektem dot. refundacji leków

FARMACJA

Autor: RS/Rynek Seniora   11 grudnia 2015 09:29


Sejm: komisja zdrowia zajmie się obywatelskim projektem dot. refundacji leków Wprowadzony zostanie m.in limit kosztów, jakie na zakup leków refundowanych będzie ponosić pacjent w ciągu roku? Fot. Shutterstock

Zwrot pacjentowi kosztów zakupu leków refundowanych po przekroczeniu limitu płatności - zakłada projekt omawiany w czwartek (10 grudnia) w Sejmie.

Obywatelski projekt ustawy refundacyjnej przygotowany został przez lekarzy z Federacji Porozumienie Zielonogórskie (PZ); wpłynął do Sejmu w połowie grudnia 2013 r. Jego procedowanie za poprzedniej kadencji Sejmu rozpoczęło się w kwietniu 2014 r. Projekt trafił wówczas do Komisji Zdrowia, skąd niestety nie powrócił już do Sejmu.

Podczas czwartkowego czytania projekt uzasadnił przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, Jacek Krajewski z Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Według proponowanych w projekcie zapisów wprowadzony zostałby m.in limit kosztów, jakie na zakup leków refundowanych ponosiłby pacjent w ciągu roku. Miałaby to być trzykrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę. Po przekroczeniu tego limitu całość dalszych kosztów zwracałby pacjentowi Narodowy Fundusz Zdrowia.

- Każdy pacjent po przekroczeniu limitu kosztów na leki refundowane otrzymywałby od NFZ informację o tym fakcie. Zwrot poniesionych kosztów nie następowałby jednak automatycznie, tylko na wniosek pacjenta. Wzór wniosku powinien zostać prawnie określony - tłumaczy Krajewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.