Trisept MAX: sprawdź, czy wiesz wszystko o dezynfekcji dłoni!
Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Polfa Tarchomin   29 maja 2020 11:18

Dbanie o codzienną higienę dłoni jest w dzisiejszych czasach bardzo istotne. Niestety, przez roztargnienie oraz zwyczajny brak czasu, nie każdy z nas robi to prawidłowo. Jakie są więc podstawowe zasady skutecznego mycia rąk? Jakie produkty warto w tym celu stosować? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tym krótkim artykule.

Jak prawidłowo myć ręce? Podstawowe zasady
Istnieje kilka podstawowych zasad, którymi należy kierować się podczas każdorazowego mycia rąk. Dzięki nim codzienna higiena jest dużo skuteczniejsza. Jakie są to zasady? Przede wszystkim istotne jest, aby czas mycia rąk nie był krótszy niż 30 sekund. Ręce należy najpierw zmoczyć wodą, a następnie nanieść na nie mydło lub żel pielęgnacyjny tak, aby produkt pokrył całą ich powierzchnię. Środek myjący trzeba rozprowadzić bardzo dokładnie, również wokół nadgarstków, palców oraz w przestrzeni między nimi. Po upłynięciu określonego wyżej czasu dłonie należy opłukać wodą i wytrzeć je do sucha za pomocą jednorazowego, papierowego ręcznika. Metoda ta pozwala na pozbycie się nie tylko różnego rodzaju zabrudzeń, ale również i niektórych drobnoustrojów chorobotwórczych. Papierowy ręcznik należy natomiast od razu wyrzucić.

Jakie produkty do codziennej higieny najlepiej stosować?
Okazuje się, że prawidłowa technika mycia dłoni to jednak nie wszystko. Istotne jest również dobranie odpowiednich środków przeznaczonych do mycia rąk. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych kosmetyków do codziennej higieny. Pozwalają one na utrzymanie naszej skóry w czystości. Jednak nie wszystkie te środki są w stanie zniszczyć znajdujące się na naszym ciele drobnoustroje chorobotwórcze. A to właśnie pozbycie się mikroorganizmów (wirusów, bakterii oraz grzybów) jest najbardziej istotne. Każdego dnia mamy bowiem kontakt z licznymi przedmiotami oraz powierzchniami, na których mogą przebywać groźne dla zdrowia drobnoustroje.

Bakterie, wirusy oraz grzyby w łatwy sposób mogą więc zostać przeniesione na naszą skórę. A stąd już tylko krok do dostania się ich do organizmu oraz wywołania infekcji. Dlatego też do codziennej higieny warto włączyć środki przeznaczone do dezynfekcji rąk. Wykazują one właściwości wirusobójcze, bakteriobójcze czy też grzybobójcze. Ich celem jest więc odkażanie oraz niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych znajdujących się na skórze dłoni. Pozostaje już tylko następujące pytanie: Jaki środek do dezynfekcji najlepiej wybrać? Wyjaśniamy, dlaczego warto zwrócić uwagę na Trisept MAX.

Trisept MAX – skuteczny płyn do dezynfekcji dłoni
Dlaczego Trisept MAX jest taki wyjątkowy? Zacznijmy od tego, że został on wyprodukowany przez firmę farmaceutyczną działającą na polskim rynku od 197 lat. Ponadto płyn do dezynfekcji rąk Trisept MAX jest produktem zarejestrowanym w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL). Taka rejestracja jest konieczna na przykład w przypadku leków i wyrobów medycznych. To między innymi odróżnia Trisept MAX od kosmetyków.
Płyn do dezynfekcji Trisept MAX może być stosowany do osobistego użytku. Świetnie sprawdzi się również jako środek odkażający w szpitalach, oraz różnego rodzaju placówkach medycznych. Warto dołączyć go do zestawu produktów stosowanych do codziennej higieny i przekonać się o jego wyjątkowej skuteczności… na własnej skórze! Zapytaj o Trisept MAX w aptece.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR