W Senacie o lekach dla osób po 75 r.ż.

FARMACJA

Autor: PAP/Rynek Seniora   20 kwietnia 2016 14:22


W Senacie o lekach dla osób po 75 r.ż. Osoby po 75. r.ż. będą miały prawo do bezpłatnych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Na zdj. Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Fot. Senat RP/Flickr.com

W środę po godz. 11 Senat wznowił obrady, które zostały przerwane w ubiegłym tygodniu. Senatorowie zajmą się m.in. nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, która przewiduje dla seniorów po 75. roku życia prawo do bezpłatnych leków.

Po wznowieniu obrad marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) poinformował, że porządek obrad zostanie uzupełniony o nowelę ustawy o lasach oraz o nowelizację ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Senat wznowione obrady rozpoczął od kontynuacji dyskusji nt. nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Przewiduje ona, że osoby po 75. roku życia będą miały prawo do bezpłatnych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, które będą wymienione w wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia. Pierwszy taki wykaz minister zdrowia ma ustalić najpóźniej do 1 września. W wykazie tym mają znaleźć się w szczególności medykamenty związane z leczeniem chorób wieku podeszłego.

Nowela ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia przewiduje etapowe uruchamianie Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.