Wiceminister podsumował program "leki 75+". Wyszło 100 darmowych opakowań na osobę

FARMACJA

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   08 listopada 2016 10:21


Wiceminister podsumował program "leki 75+". Wyszło 100 darmowych opakowań na osobę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda ogłosił w piątek (4 listopada) w Sejmie, że w pierwszym miesiącu obowiązywania programu bezpłatnych leków dla osób 75+ skorzystało z niego 27 tys. seniorów, którym wydano ponad 2,7 mln opakowań darmowych leków. Jak zatem łatwo policzyć, każda z tych osób dostała za darmo... sto opakowań.

Jak wylicza Gazeta Wyborcza, populacja Polaków w wieku 75+ to 2,7 mln osób, zatem we wrześniu, który był pierwszym miesiącem obowiązywania programu bezpłatnych leków, skorzystało z niego 1 proc. starszej populacji.

Według Łandy program bezpłatnych leków dla seniorów już po pierwszych miesiącach funkcjonowania „wydaje się być dużym sukcesem”, a z danych ministerstwa wynika, że spadła liczba seniorów, którzy nie wykupują przepisywanych im leków.

Jak informuje GW, biuro prasowe resortu zdrowia wyjaśniło, iż wiceminister Łanda się pomylił. Osób, które skorzystały z programu 75+ we wrześniu, było ponoć milion.

To wydaje się z kolei podejrzanie dużo - analizuje GW. Żeby dostać darmową receptę, każdy musiał iść do swojego lekarza rodzinnego, co oznacza, że lekarze udzielili milion porad więcej niż zazwyczaj. To ogromny wzrost - podsumowuje gazeta.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR