Badania: 40 proc. Polaków uważa, że dobrze planuje domowy budżetMoney.pl/Rynek Seniora - 02 września 2016 13:38


Chociaż 40% Polaków uważa, że potrafi dobrze planować domowy budżet, to praktyczną wiedzą na temat finansów może pochwalić się już  tylko 16% badanych, a zaledwie 15%  zna przepisy prawne regulujące ten rynek -  wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Grupy Kruk.

Większość badanych  (95 proc.) zadeklarowało, że  byłoby gotowych udzielić niefinansowego wsparcia osobom mającym problem ze spłatą zadłużenia. Przekonanie o dobrej organizacji planowania budżetu domowego i umiejętności pomocy w wyjściu z długów częściej deklarują kobiety.

Jeśli  osoba zadłużona chciałaby skorzystać z wiedzy i doświadczenia życiowego w kontekście planowania wydatków, to chętniej podzielą się nią pięćdziesięciolatkowie, niż osoby trzydziesto- i czterdziestoletnie (43% wobec 36% badanych) - czytamy w komunikacie.

Badanie "Międzypokoleniowe rozmowy o długach" pokazało również, że mieszkańcy różnych regionów Polski mają inne umiejętności przydatne w radzeniu sobie z zadłużeniem. I tak na przykład dobrym planowaniem domowych finansów mogą pochwalić się mieszkańcy wschodniej Polski (48% wobec 40% z zachodniej i po 38% z centralnej i południowej części kraju - podsumowano w komunikacie.

Więcej: www.money.pl