Badania: 40 proc. Polaków uważa, że dobrze planuje domowy budżet

FINANSE

Autor: Money.pl/Rynek Seniora   02 września 2016 13:38


Badania: 40 proc. Polaków uważa, że dobrze planuje domowy budżet Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chociaż 40% Polaków uważa, że potrafi dobrze planować domowy budżet, to praktyczną wiedzą na temat finansów może pochwalić się już  tylko 16% badanych, a zaledwie 15%  zna przepisy prawne regulujące ten rynek -  wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Grupy Kruk.

Większość badanych  (95 proc.) zadeklarowało, że  byłoby gotowych udzielić niefinansowego wsparcia osobom mającym problem ze spłatą zadłużenia. Przekonanie o dobrej organizacji planowania budżetu domowego i umiejętności pomocy w wyjściu z długów częściej deklarują kobiety.

Jeśli  osoba zadłużona chciałaby skorzystać z wiedzy i doświadczenia życiowego w kontekście planowania wydatków, to chętniej podzielą się nią pięćdziesięciolatkowie, niż osoby trzydziesto- i czterdziestoletnie (43% wobec 36% badanych) - czytamy w komunikacie.

Badanie "Międzypokoleniowe rozmowy o długach" pokazało również, że mieszkańcy różnych regionów Polski mają inne umiejętności przydatne w radzeniu sobie z zadłużeniem. I tak na przykład dobrym planowaniem domowych finansów mogą pochwalić się mieszkańcy wschodniej Polski (48% wobec 40% z zachodniej i po 38% z centralnej i południowej części kraju - podsumowano w komunikacie.

Więcej: www.money.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR