Bank Światowy: milion polskich seniorów z głodową emeryturą

FINANSE

Autor: Super Express/Rynek Seniora   18 sierpnia 2016 11:03


Bank Światowy: milion polskich seniorów z głodową emeryturą Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z najnowszych prognoz Banku Światowy wynika, że w Polsce będzie milion osób, otrzymujących emeryturę niższą niż minimalne, gwarantowane przez państwo świadczenie.

Dane wskazują, że liczba seniorów pobierających emeryturę niższą od minimalnej  (882 zł brutto) dynamicznie wzrasta. Według danych ZUS w 2011 r. takich osób było 23,9 tys. W 2015 r. już 76,3 tys. Obecnie to ok. 100 tys. emerytów.

Wysokość emerytury w nowym systemie ściśle związana jest z wysokością składek odprowadzonych przez cały okres pracy zawodowej.  

Ekonomiści z Banku Światowego wyliczyli, że w 2020 roku seniorów pobierających "głodowe" emerytury będzie już ponad ćwierć miliona, a w 2025 roku - blisko milion.

Dzieje się tak, ponieważ na emeryturę seniorów faktycznie pracują ich dzieci i wnukowie. Dzieci zaś rodzi się coraz mniej. 

Więcej: www.se.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR