Błaszczak: już wkrótce ustawa ws. obniżenia emerytur funkcjonariuszy SB

FINANSE

Autor: PAP/Rynek Seniora   16 czerwca 2016 11:14


Błaszczak: już wkrótce ustawa ws. obniżenia emerytur funkcjonariuszy SB Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W najbliższych dniach będzie gotowy projekt ustawy zakładający obniżenie b. funkcjonariuszom SB emerytur do maksymalnie 2100 zł - zapowiedział w środę (15 czerwca) minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Podczas konferencji prasowej w miejscowości Łyse na Kurpiach Błaszczak powiedział, że będzie to projekt rządowy; szacunkowo będzie dotyczył ok. 12 tys. osób.

- Zakłada on obniżenie emerytur funkcjonariuszom SB. (...) Najwyższa emerytura byłych funkcjonariuszy SB nie będzie przekraczała średniej emerytury z powszechnego systemu ubezpieczeń, czyli nie będzie przekraczała 2100 zł. Dziś średnia emerytura w tych przypadkach przekracza o ponad 1 tys. to kryterium - poinformował minister Błaszczak i dodał, że na wypłacaniu byłym funkcjonariuszom SB niższych emerytur "budżet państwa zaoszczędzi rocznie ćwierć miliona zł".

Według ministra projekt będzie "gotowy lada dzień" i wtedy trafi do uzgodnień międzyresortowych. - Nie sądzę, żeby ten projekt wzbudzał jakiekolwiek protesty - ocenił szef MSWiA i dodał, że ma nadzieję, że parlament także "bez zbędnej zwłoki" przegłosuje tę ustawę.

- Ja uważam, że jest on wyrazem sprawiedliwości, nie sądzę, żeby ta ustawa wzbudzała jakiekolwiek zastrzeżenia - ocenił Mariusz Błaszczak.

Minister doprecyzował, że ustawa będzie dotyczyć byłych funkcjonariuszy SB. - Ale np. jeśli milicjant był w SB, to jego także ta ustawa obejmie - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR