Brytyjscy seniorzy poszkodowani w aferze finansowej
Autor: bankier.pl/Rynek Seniora   25 listopada 2014 14:13

W Wielkiej Brytanii ubezpieczyciele sprzedawali klientom dobrowolne ubezpieczenia z dożywotnią rentą. Jak się okazało był to źle skonstruowany, niewłaściwy produkt, co  skutkowało wypłatami zaniżonych świadczeń.

Skandal, o którym donosi "The Telegraph” dotyczy dobrowolnych ubezpieczeń emerytalnych z dożywotnią rentą. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup takiego produktu wpłacają znaczące kwoty (jednorazowo lub oszczędzając regularnie przez lata). W zamian otrzymują dożywotnio wypłaty ze zgromadzonego kapitału i wypracowanych przez niego zysków. Takie ubezpieczenie może być istotnym uzupełnieniem dochodów na emeryturze i jest oferowane także w Polsce przez niektóre towarzystwa.

Wysokość wypłaty z tego typu polisy powinna wynikać z oczekiwanej długości życia klienta – będzie tym wyższa, w im gorszym stanie zdrowia jest posiadacz produktu. Tymczasem, jak donosi gazeta, wielu ubezpieczycieli nie zadawało klientom pytań, które pozwoliłyby oszacować właściwą kwotę renty. Skutkuje to tym, że dostają oni zaniżone świadczenia.

Tylko w 2012 roku wydano łącznie ponad 400 tys. takich polis. Z danych nadzoru FCA wynika, że zwiększone renty otrzymuje tylko niewielka część klientów, podczas gdy zgodnie z badaniami dotyczącymi stanu zdrowia populacji, do takiego traktowania kwalifikować powinno się co najmniej jedna czwarta. 

Więcej: www.bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.