Emerytura od listonosza powoli odchodzi w zapomnienie

FINANSE

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Seniora   26 września 2016 12:59


Emerytura od listonosza powoli odchodzi w zapomnienie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Już zdecydowana większość łódzkich emerytów pobiera świadczenie w formie przelewu na konto bankowe - zauważa Dziennik Łódzki. Podobnie jest w skali całego kraju.

67 proc. seniorów z woj. łódzkiego odbiera emerytury i renty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w formie przelewu na konto. Tak wynika z danych ZUS.

Jak przypomina Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik ZUS, w skali całego kraju z 7,8 mln osób pobierających świadczenia z ZUS już 5,3 mln otrzymuje je na rachunek bankowy.

Z roku na rok rośnie tzw. wskaźnik ubankowienia seniorów, choć jak wynika z raportu Banku Światowego, nadal ok. 22 proc. dorosłych Polaków nie ma rachunku osobistego, z czego większość to właśnie osoby starsze.

Przemysław Kuk, dyrektor biura prasowego departamentu komunikacji i promocji Narodowego Banku Polskiego, tłumaczy, że starsze osoby boją się, że zostaną oszukane, a ponadto jeśli ktoś ma niską emeryturę, to ponoszenie kosztów prowadzenia konta bankowego po prostu mu się nie opłaca.

Jednak wiele osób zapomina, że również przechowywanie pieniędzy w domu wiąże się z ryzykiem - osoby starsze często zapominają, gdzie przechowują gotówkę, mogą ją przez przypadek wyrzucić, może też zostać ukradziona lub wyłudzona.

Banki starają się zachęcić seniorów do zakładania kont, proponując im np. darmowe prowadzenie rachunku, bezpłatne przelewy krajowe i wypłaty z bankomatów, zwrot części wydatków na leki opłacane w aptece kartą, usługi assistance, a nawet bezpłatną pomoc w nieoczekiwanych sytuacjach.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR