Finanse: jak uchronić się przed kradzieżą tożsamości i wyłudzeniami
Autor: Rynek Seniora   02 września 2015 14:55

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej 31 sierpnia 2015 roku rozpoczęło realizację projektu edukacyjnego pt: „Senior na plus! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus”.

Głównym celem projektu jest poprawa świadomości seniorów (w wieku 55 plus) nt. możliwości bezpiecznego posługiwania się bezgotówkowymi instrumentami płatniczymi oraz budowania i ochrony własnej wiarygodności finansowej a także ochrony przed kradzieżą tożsamości i wyłudzeniami.

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerem projektu jest Biuro Informacji Kredytowej S.A. z którym SKEF opracuje program szkoleń dla seniorów.

Tematyka zajęć będzie dotyczyć zagadnień w zakresie bezgotówkowych instrumentów płatniczych oraz budowania wiarygodności finansowej. Działania projektu obejmą grupę 900 seniorów i seniorek na obszarze kilku województw w kraju (dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, podlaskie, pomorskie). Rekrutacja będzie miała charakter otwarty. Jedynym kryterium dostępu dla zainteresowanych jest wiek (55 i więcej lat).

Zajęcia „Senior na plus! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus” będą miały formę 4 godzinnego warsztatu (4 x 45 min. - godziny szkolne), złożonego z dwóch modułów (po 2 godz. szkol.) wypełnionych indywidualnymi i grupowymi ćwiczeniami opartymi na przykładach z życia codziennego. Zajęcia będą prowadzić specjaliści ODFiK i SKEF o długoletnim doświadczeniu w zakresie edukacji finansowej i doradztwa konsumenckiego.

Po zakończeniu zajęć doradcy będą przez 1 godzinę do dyspozycji osób zainteresowanych skorzystaniem z bezpłatnych porad.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.