Hydraulik i lekarz gratis, czyli jak banki kuszą seniorów

FINANSE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   03 marca 2016 15:00


Hydraulik i lekarz gratis, czyli jak banki kuszą seniorów Choć seniorzy rzadziej niż osoby młodsze ufają bankom, na rynku pojawiają się oferty dedykowane również dla nich. Fot. GotCredit/Flickr.com (CC BY 2.0)

Emeryci rzadziej niż młodsze osoby korzystają z usług banków, a jeśli już się do jakiegoś przekonają, trudniej migrują do konkurencji. Mimo to instytucje finansowe próbują na różne sposoby przekonać starsze osoby do zostania ich klientem. Jeden z banków zaoferował gratis usługi „złotej rączki” i darmowe taksówki do lekarza - informuje Gazeta Wyborcza.

Duża część seniorów ma od lat rachunki w PKO BP. Bank oferuje im „Konto Pogodne” (dla osób 60+), które kosztuje 5,9 zł miesięcznie, a karta - 4,5 zł. Z kolei Bank Pocztowy, również znany osobom starszym, przez pewien czas zapewniał emerytom dostarczanie gotówki przez listonoszy (tzw. "żywy bankomat").

Naprzeciw oczekiwaniom seniorów postanowił wyjść także Bank BPH, oferując emerytom 55+  darmowy dostęp do „Konta Kapitalnego”. Po założeniu rachunku i złożeniu w ZUS dyspozycji przelewów emerytury na nowe konto bank oferuje w zamian brak opłat za kartę płatniczą i przelewy, darmowe przelewy w placówkach bankowych, brak prowizji za przesyłanie papierowych wyciągów oraz - wisienkę na torcie - pakiet usług assistance.

Pakiet obejmuje gratis wizyty hydraulika, ślusarza, elektryka (do limitu 900 zł rocznie), trzy wizyty lekarza w razie nagłej choroby lub wypadku, cztery wizyty pielęgniarki, trzy dostawy leków do domu i cztery darmowe taksówki do lekarza. Tyle widać na pierwszy rzut oka.

Po głębszej analizie okazuje się, że assistance pokrywa tylko koszty dojazdu i robocizny „złotej rączki” (za części i zakupy trzeba zapłacić), sprzęt, który się zepsuł nie może mieć więcej jak 5 lat i nie może być na gwarancji, pomoc medyczna nie przysługuje w przypadku chorób przewlekłych, a za darmo osoby chore odwiedzi nie specjalista, a internista. 

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.