Jak oszukują fałszywi przedstawiciele firm telefonicznych i energetycznych

FINANSE

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Seniora   06 października 2016 17:14


Jak oszukują fałszywi przedstawiciele firm telefonicznych i energetycznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Osoby starsze to najczęstsze ofiary nieuczciwych sprzedawców. We Wrocławiu szczególnie natarczywi są przedstawiciele usług telefonicznych i energetycznych - donosi Gazeta Wrocławska.

W biurze Miejskiego Rzecznika Konsumentów we Wrocławiu naliczono aż 17 firm, których nieuczciwi przedstawiciele namówili klientów na zawarcie umów. Ich najczęstszymi ofiarami były osoby w podeszłym wieku.  

"Sprzedawcy" najczęściej dzwonią do klienta. Tak prowadzi rozmowę, by ten był przekonany, że telefonuje jego dotychczasowy operator z ofertą promocji. Jeśli klient da się nabrać, trzeba do niego wysłać kuriera, żeby uzyskać podpis. Prawo daje klientowi możliwość zerwania umowy bez podania przyczyn, jeśli była podpisana poza siedzibą firmy-usługodawcy.

Oszuści znaleźli na to sposób. Nie zostawiają egzemplarza umowy. Dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury klient dowiaduje się, że padł ofiarą oszustów i ma nową umowę z nową firmą. Wtedy jest już za późno.

Osoba, która padła ofiarą tego typu praktyk powinna natychmiast zgłosić się do rzecznika konsumentów. Warto złożyć reklamację u przedsiębiorcy. Jeżeli zostaliśmy wprowadzeni w błąd, to prawo nakazuje, by to on w razie sporu sądowego udowodnił, że udzielił konsumentowi jasnych informacji przy podpisywaniu umowy.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR