Jednorazowe dodatki do emerytur będą powtórzone

FINANSE

Autor: Dziennik Gazeta Prawna, JW/Rynek Seniora   20 kwietnia 2016 15:27


Jednorazowe dodatki do emerytur będą powtórzone Wysokość jednorazowych dodatków do rent i emerytur w roku 2017 ma być podobna do tych z 2016 r. Fot. Fotolia

Rząd planuje wypłatę jednorazowych dodatków do emerytur w 2017 r. - informuje serwis dziennik.pl, powołując się na projekt aktualizacji programu konwergencji (APK) przygotowany przez resort finansów. Wysokość dodatków ma być zbliżona do ostatnich wypłat z 2016 r.

Powodem takiej decyzji jest utrzymująca się deflacja. "W horyzoncie prognozy dodatkowym wsparciem dla dochodów do dyspozycji gospodarstw domowych będzie kontynuacja korzystnych tendencji zachodzących na rynku pracy, zwłaszcza w sektorze rynkowym, oraz planowana wypłata jednorazowych dodatków do emerytur i rent w 2017 r." - napisali autorzy APK.

To oznacza, że rząd przymierza się do powtórzenia akcji z 2016 r., kiedy to przez minimalną inflację standardowa podwyżka emerytur była bardzo niska, w związku z czym zdecydowano się wypłacić jednorazowe dodatki. Ich koszt wyniósł w sumie około 1,4 mld zł, w przyszłym roku ma wynieść 1,5 mld zł. - informuje dziennik.pl. 

W 2016 r. jednorazowy dodatek do emerytur i rent otrzymali seniorzy pobierający świadczenia poniżej 2 tys. zł. Kwoty dodatków były zróżnicowane w zależności od wysokości wypłacanych świadczeń - 400 zł przyznano osobom otrzymującym świadczenia do 900 zł, 300 zł przy świadczeniu 900-1100 zł, 200 zł przy świadczeniach między 1100-1500 zł i 50 zł dla otrzymujących pomiędzy 1,5 tys. a 2 tys. zł.

Podwyżka emerytur to tylko jeden z czynników, jaki ma podnieść dochody i zwiększyć konsumpcję. Jednym z najważniejszych będzie - w ocenie MF - program wypłaty dodatków na dzieci.

Więcej: www.gospodarka.dziennik.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.