KIGS zaprezentuje w Brukseli swój system certyfikacji OK Senior

FINANSE

Autor: Rynek Seniora   06 kwietnia 2016 14:53


KIGS zaprezentuje w Brukseli swój system certyfikacji OK Senior Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W czwartek (7 kwietnia) odbędzie się w Brukseli  spotkanie warsztatowe „Home Smart Home”  dwóch Dyrekcji Generalnych Komisji Europejskiej. Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, jako jedyna organizacja z Europy Środkowo-Wschodniej, został zaproszony do wzięcia udziału w tym projekcie.

Spotkanie ma na celu wykorzystanie inicjatyw poszczególnych krajów członkowskich do stworzenia wspólnej wizji przestrzeni i mieszkalnictwa przyjaznego seniorom.

Prezes KIGS Marzena Rudnicka i członek Rady Instytutu Bolesław Meluch będą mówić w Brukseli o opracowanym przez KIGS systemie certyfikacji dóbr i usług skierowanych do osób starszych. System OK Senior jest pierwszym w Europie tego rodzaju systemem oceny. OK Senior  pomaga seniorom dokonywać wyborów konsumenckich, a z drugiej strony tworzy nowe wzorce podejścia do seniora jako klienta i nowe zasady działania dla biznesu.

Zmiany demograficzne wymuszają nowe spojrzenie na wiele tematów gospodarczych. Dlatego działania Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej dobrze wpisują się w ten nurt działań Unii Europejskiej.

Chodzi o to, aby poprzez różnego rodzaju działania i inicjatywy przekonać przedsiębiorców i władze lokalne o konieczności tworzenia specjalnych rozwiązań dla seniorów (przestrzeń publiczna, osiedla, mieszkania, produkty i usługi). Nowe modele będą musiały być  dopasowane do oczekiwań tej stale rosnącej i coraz bardziej świadomej swoich potrzeb grupy klientów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR