Konkurs na organizację szkoleń dla pielęgniarek i położnych. W puli 30 mln zł
Autor: Ministerstwo Zdrowia, MK/Rynek Seniora   12 października 2015 16:08

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs na realizację kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych, którego tematyka związana będzie z potrzebami epidemiologiczno-demograficznymi kraju. Środki na ten cel pochodzą z funduszy unijnych.

Konkurs organizowany jest w ramach V Osi priorytetowej „Wsparcie dla obszaru zdrowia”, Działania 5.4 „Kompetencje zawodowe i kwalifikacje kadr medycznych”, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Kwota zarezerwowana na ten cel to 30 mln zł.

Przedmiotem konkursu są projekty przewidujące wsparcie edukacyjne dla pielęgniarek i położnych w formie kursów specjalistycznych oraz kwalifikacyjnych w obszarach związanych z potrzebami epidemiologiczno-demograficznymi.

Termin i miejsce składania wniosków o dofinansowanie
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć w terminie od dnia 9 listopada 2015 r. do 10 grudnia 2015 r. na adres IOK (Instytucji Organizującej Konkurs): Ministerstwo Zdrowia, Departament Funduszy Europejskich, ul. Miodowa 15, 00‐952 Warszawa.

Wniosek należy składać osobiście lub pocztą kurierską w siedzibie IOK od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 16.15, bądź pocztą – listem poleconym lub pocztą kurierską.

W przypadku wniosków składanych pocztą lub przesyłką kurierską o przyjęciu ww. dokumentów decyduje data i godzina wpływu do Ministerstwa Zdrowia.

Infolinia
Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać w Departamencie Funduszy Europejskich wysyłając pytanie na adres mailowy: kursy.podyplomowe@mz.gov.pl lub telefonicznie pod następującymi numerami telefonów: 22 530 03 64, 22 530 03 89, 22 530 02 26 oraz w kwestiach związanych z informacją i promocją - 22 530 01 60.

Spotkania informacyjne
Ponadto, IOK planuje organizację dwóch spotkań informacyjnych dla wnioskodawców dotyczących przedmiotu konkursu.

Termin i miejsce spotkań:
23.10.2015 r. - Warszawa, Centrum Bankowo-Finansowe, ul. Nowy Świat 6/12,
16.11.2015 r. – Katowice, Park Hotel Diament, ul. Wita Stwosza 37. 

Zgłoszenia na ww. spotkania należy kierować na adres mailowy kursy.podyplomowe@mz.gov.pl, w treści maila należy wskazać dane kontaktowe. Z jednej instytucji w spotkaniu mogą uczestniczyć maksymalnie 2 osoby. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na spotkanie w Warszawie zgłoszenia przyjmowane są do 16.10.2015 r. natomiast w Katowicach - do 10.11.2015 r. 

Regulamin i inne szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne w serwisie "Fundusze Europejskie dla sektora ochrony zdrowia".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.