Kraków: metodą "na wnuczka" wyłudziła ponad 140 tys. złPAP/Rynek Seniora - 14 lutego 2019 10:47


Ponad 140 tys. złotych wyłudziła od seniorów 37-letnia kobieta, stosując metodę na tzw. "wnuczka". Postawiono jej zarzuty oszustwa, za co grozi do ośmiu lat więzienia. Sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Jak poinformował w środę (13 lutego) rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, nad sprawą pracowali od kilku miesięcy policjanci w Krakowie. Ustalono, że kobieta narodowości romskiej dzwoniła do swoich ofiar, przedstawiając zmyśloną historię, w której przekonywała, że jedynie przekazanie pieniędzy może uratować ich bliskich z opresji. W taki sposób wyłudziła od seniorów ponad 140 tysięcy zł.

Policjanci wytypowali 37-letnią oszustkę, ale ta zaczęła się ukrywać. Wpadła kilka dni temu na lotnisku w Warszawie, gdzie została zatrzymana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Prokuratura postawiła kobiecie sześć zarzutów oszustwa. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi jej do ośmiu lat pozbawienia wolności.