Lubuskie: 1,7 mln zł z PFRON na likwidację barier dla niepełnosprawnych

FINANSE

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   31 marca 2016 12:34


Lubuskie: 1,7 mln zł z PFRON na likwidację barier dla niepełnosprawnych Wśród podmiotów, które w roku 2016 otrzymają dofinansowanie z PFRON na likwidację barier dla niepełnosprawnych, są DPS-y i obiekty ochrony zdrowia. Fot. Fotolia

24 podmioty z Lubuskiego tylko w roku 2016 otrzymają ponad 1,7 mln zł na roboty budowlane likwidujące bariery architektoniczne. Środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych popłyną m.in. do domów pomocy społecznej, obiektów ochrony zdrowia i jednistek administracyjnych.

Zarząd woj. lubuskiego, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, dokonał podziału środków PFRON na dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji.

W 2016 r. na realizację zadań ustawowych Lubuskie uzyskało ze środków PFRON kwotę ok. 3 mln zł.

14 marca 2016 r. sejmik wojewódzki przeznaczył z tej kwoty ponad 1,7 mln zł na roboty budowlane, m.in. w obiektach pomocy społecznej, służby zdrowia, kultury i sportu, a także w obiektach administracyjnych - w sumie dofinansowanie dostaną 24 podmioty.

Z pomocy skorzystają m.in. Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze (155 tys. zł), Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Polichnie (50 tys. zł), Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim (27 tys. zł) i Dom Pomocy Społecznej w Miłowicach (17 tys. zł). 

Ponadto po 285 tys. zł otrzymają Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie oraz Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu. 

Wszystkie inwestycje zakładają likwidację barier architektonicznych. Realizacja projektów wpłynie na poprawę infrastruktury rehabilitacyjnej woj. lubuskiego w zakresie organizacyjnym, leczniczym, psychologicznym, szkoleniowym, edukacyjnym i społecznym.

Woj. lubuskie udziela dofinansowania ze środków PFRON w wys. od 30 do 50 proc. kosztów realizacji inwestycji, zależnie od tego czy beneficjent jest lub nie jest przedsiębiorcą. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.