Matka piętnaściorga dzieci dostała specjalną emeryturę. Ile?

FINANSE

Autor: wyborcza.pl/Rynek Seniora   08 października 2015 12:50


Matka piętnaściorga dzieci dostała specjalną emeryturę. Ile? Specjalna emerytura dla matki piętnaściorga dzieci wynosi 1200 zł brutto. Fot. archiwum

Pani Grażyna z Puszczykowa (Wielkopolskie), matka piętnaściorga dzieci poprosiła premier o emeryturę specjalną. Premie się zgodziła i matka będzie dostawać od państwa 1200 zł co miesiąc.

We wtorek p. Grażyna Żukowska dowiedziała się, że od listopada będzie dostawać co miesiąc emeryturę, mimo że nie pracowała. To specjalna emerytura, przyznana 6 października przez szefa rządu.

Po napisaniu listu do premier w tej sprawie 27 sierpnia, Ewa Kopacz zapowiedziała przyznanie emerytury jeszcze tego samego dnia. Jej prawnicy przez miesiąc obliczali, ile pieniędzy będą przekazywać pani Grażynie. I obliczyli - 1200 zł brutto co miesiąc.

Emeryturę specjalną premier może przyznać osobie, która nigdy nie pracowała na umowę o pracę, nigdy nie odprowadzała składek do ZUS. - Ale to jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Jakich? Tego ustawa nie precyzuje, dlatego każdy wniosek o emeryturę specjalną jest wnikliwie rozpatrywany, oceniany indywidualnie - mówi Cezary Tomczyk, rzecznik prasowy rządu.

Ewa Kopacz wzięła pod uwagę wysokość zarobków rodziny pani Grażyny. A jedyne źródło dochodów to zarobki męża kobiety - 1800 zł za 42 lata pracy.

Ale emerytura specjalna to nie są świadczenia socjalne, dlatego może być przyznane tylko osobie legitymującej się wybitnymi zasługami w jakiejś dziedzinie. Pani Grażynie swoje zasługi pomogła opisać sołtys miejscowości.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.