MRPiPS: "temat łączenia OFE" na razie nie istniejeinteria.pl/Rynek Seniora - 31 maja 2016 14:07


Jak poinformował Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, rząd na razie nie rozważa łączenia OFE w jeden fundusz zarządzany przez Skarb Państwa. Zapowiedział jednak rozmowy na temat zmian w systemie emerytalnym w sierpniu.

27 maja "Rzeczpospolita" podała - powołując się na nieoficjalne informacje - że rząd planuje połączyć aktywa ze wszystkich funkcjonujących 12 otwartych funduszy emerytalnych w jeden fundusz zarządzany przez Skarb Państwa - przypomina interia.pl.

Według Zielenieckiego "media zbyt szybko podłapały ten temat, którego na razie w ogóle nie ma i "to nawet nie jest luźny pomysł".

Jak podaje interia.pl, wiceminister wyjaśnił, że rząd czeka na zamknięcie okienka transferowego i dopiero wtedy będzie mógł ocenić model, który funkcjonuje. Podkreślił, że do końca lipca nie będzie żadnych działań, a do tematu jakichkolwiek zmian w systemie emerytalnym politycy powrócą w sierpniu.

Z danych GUS wynika, że pod koniec 2015 r. konta w OFE posiadało około 16,5 mln Polaków. Aktywa funduszy wyniosły ponad 143 mld zł. To 8 proc. oszczędności obywateli.

Więcej: www.biznes.interia.pl