
Czynsze i rachunki związane z mieszkaniem są poważnym problemem dla prawie 70 proc. emerytów prowadzących jednoosobowe gospodarstwa domowe. W najgorszej sytuacji są starsze kobiety - donosi Polskie Radio.
Dorota Głogosz z Zakładu Problemów Rodziny Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych stwierdziła na antenie Polskiego Radia, że dużym problemem jest nie tylko wysokość opłat za mieszkanie, ale także ich nieregularność. Podkreśliła, że zwłaszcza wydatki związane z ogrzewaniem mieszkania są skumulowane w czasie.
Średnia emerytura wynosi obecnie 2 tys. zł. Z badań wynika, że ledwie starcza to na wszystkie wydatki - informuje Polskie Radio.
Koszty mieszkania w innych, rozwiniętych krajach europejskich są obciążeniem dla zaledwie 15 do 20 proc. emerytów.
Więcej: www.polskieradio.pl
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych