Nowy fundusz inwestycyjny w Polsce. Chce zarabiać na starzeniu się społeczeństwa

FINANSE

Autor: JW, Business Insider Polska/Rynek Seniora   06 października 2016 11:58


Nowy fundusz inwestycyjny w Polsce. Chce zarabiać na starzeniu się społeczeństwa Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Amundi Silver Age FIZ to nowy fundusz inwestycyjny z portfela Amundi Polska TFI. Za pośrednictwem innego funduszu inwestuje m.in. w firmy europejskie, na których wycenę największy wpływ ma trend starzejących się społeczeństw. To głównie spółki farmaceutyczne, producenci wyposażenia medycznego i sprzętu do rehabilitacji oraz firmy oferujące opiekę medyczną.

Jak zauważa Business Insider Polska, już w 2010 r. na japońskim rynku sprzedano więcej pieluch dla dorosłych niż dla dzieci, a wartość rynku emerytalnego w Japonii szacowana jest na 1,3 bln dolarów. 

Zjawisko starzenia się społeczeństw szczególnie widoczne jest w Europie i właśnie w akcje producentów sprzętu i usługodawców dla starszych celują fundusze zmian demograficznych. Oprócz tego inwestują w spółki z sektora farmaceutycznego, bo leki to podstawowy wydatek każdego seniora.

Gabriele Tavazzani, prezes Amundi Polska TFI, twierdzi, że firmy działające w sektorach zaspakajających specyficzne potrzeby osób starszych będą rozwijać się dynamicznie.

Amundi Silver Age FIZ co najmniej 70 proc. swoich aktywów lokuje w tytuły uczestnictwa funduszu CPR Silver Age, a ten z kolei inwestuje w europejskie spółki, na których wartość wpływa przede wszystkim demografia, a konkretnie starzejące się społeczeństwo.

Fundusz CPR Silver Age powstał w 2009 r. i zarobił już prawie 100 proc. Jest oferowany na wielu rynkach przez wybrane podmioty wchodzące w skład grupy Amundi - teraz także, w postaci Amundi Silver Age FIZ - przez polską spółkę z grupy, Amundi Polska TFI.

Amundi Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA jest częścią francuskiej grupy Amundi. Według raportu portalu ipe.com "Top 400 asset managers active in the European marketplace" z czerwca 2015 r. grupa Amundi jest największa w Europie i jedna z dziesięciu największych na świecie francuskich firm zarządzających aktywami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR