Opole: wspólna akcja policji i kuratorium na rzecz seniorów

FINANSE

Autor: PAP/Rynek Seniora   28 stycznia 2019 11:41


Opole: wspólna akcja policji i kuratorium na rzecz seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do końca roku opolska policja wspólnie z kuratorium oświaty będzie prowadziła specjalną akcję "Bezpieczny i świadomy senior". Jej celem jest ochrona najstarszych mieszkańców przed oszustami - poinformowała wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

Podczas piątkowej (25 stycznia) konferencji prasowej wicewojewoda Porowska podkreśliła, że wspólna akcja jest odpowiedzią instytucji rządowych z woj. opolskiego na rosnącą liczbę oszustw, których ofiarą padają seniorzy.

- Były oszustwa na wnuczka, teraz słyszymy o oszustwach na policjanta, czy na urzędnika skarbowego. Przestępcy bezwzględnie wykorzystują zaufanie najstarszych do instytucji państwowych. Chcemy im to maksymalnie utrudnić - wyjaśnia wicewojewoda Porowska.

W ramach akcji policja zamierza uczulić pracowników banku na sytuacje, w których może dojść do próby wyłudzenia pieniędzy od osób starszych przez oszustów. Do akcji włączone zostaną także szkoły, aby za pośrednictwem najmłodszych dotrzeć do seniorów z wiedzą na temat technik działania współczesnych przestępców oraz zasad właściwego zachowania podczas sytuacji, które mogą być działaniami przestępczymi. Uczestnicy akcji zamierzają także dotrzeć do instytucji i osób mających kontakt z seniorami - do pracowników poczty, ZUS-u, KRUS-u czy służby zdrowia.

Z danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wynika, że w latach 2016-2018 (do III kwartału), dokonano 69 oszustw na tzw. wnuczka lub policjanta, w których pokrzywdzeni stracili łącznie ponad 2 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR