PGE ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami energii. Nie tylko seniorówwww.cire.pl/Rynek Seniora - 17 listopada 2015 09:06


Do osób w podeszłym wieku, ale nie tylko, adresowana jest kolejna odsłona kampanii informacyjnej przestrzegającej przed nieuczciwymi sprzedawcami energii. Prowadzi ją PGE Polska Grupa Energetyczna.

PGE tłumaczy, że kampania to jej odpowiedź na liczne zgłoszenia klientów oraz niepokojące dane liczbowe przekazywane przez Urząd Regulacji Energetyki.  

Możliwość swobodnego wyboru sprzedawcy energii elektrycznej podniosło poziom konkurencji i jakość ofert dostępnych na rynku energii, ale sytuacje tę wykorzystują również nieuczciwi przedstawiciele firm oferujących energię.

Pojawiły się osoby, które odwiedzając klientów w domach namawiają do zmiany sprzedawcy oraz do podpisania nowej umowy, wykorzystując do tego nieuczciwe chwyty. Żeby zdobyć zaufanie podają się za „pracowników zakładu energetycznego”, a nawet za pracowników PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE podkreśla, że nieuczciwi akwizytorzy najczęściej odwiedzają ludzi w podeszłym wieku licząc na to, że ci niezbyt uważnie przeczytają przedstawioną umowę i nie będą zadawać niewygodnych pytań. W zdecydowanej większości przypadków klienci, którzy podpisują taką umowę, przekonują się wkrótce, że zamiast zaoszczędzić - stracili.

Kampania PGE rozpoczęła się 16 listopada br. i prowadzona będzie na łamach lokalnych gazet oraz w regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia.

Więcej: www.cire.pl