PGE ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami energii. Nie tylko seniorów

FINANSE

Autor: www.cire.pl/Rynek Seniora   17 listopada 2015 09:06


PGE ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami energii. Nie tylko seniorów PGE zwraca uwagę, że nieuczciwi akwizytorzy najczęściej odwiedzają osoby w podeszłym wieku. Fot. Fotolia

Do osób w podeszłym wieku, ale nie tylko, adresowana jest kolejna odsłona kampanii informacyjnej przestrzegającej przed nieuczciwymi sprzedawcami energii. Prowadzi ją PGE Polska Grupa Energetyczna.

PGE tłumaczy, że kampania to jej odpowiedź na liczne zgłoszenia klientów oraz niepokojące dane liczbowe przekazywane przez Urząd Regulacji Energetyki.  

Możliwość swobodnego wyboru sprzedawcy energii elektrycznej podniosło poziom konkurencji i jakość ofert dostępnych na rynku energii, ale sytuacje tę wykorzystują również nieuczciwi przedstawiciele firm oferujących energię.

Pojawiły się osoby, które odwiedzając klientów w domach namawiają do zmiany sprzedawcy oraz do podpisania nowej umowy, wykorzystując do tego nieuczciwe chwyty. Żeby zdobyć zaufanie podają się za „pracowników zakładu energetycznego”, a nawet za pracowników PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE podkreśla, że nieuczciwi akwizytorzy najczęściej odwiedzają ludzi w podeszłym wieku licząc na to, że ci niezbyt uważnie przeczytają przedstawioną umowę i nie będą zadawać niewygodnych pytań. W zdecydowanej większości przypadków klienci, którzy podpisują taką umowę, przekonują się wkrótce, że zamiast zaoszczędzić - stracili.

Kampania PGE rozpoczęła się 16 listopada br. i prowadzona będzie na łamach lokalnych gazet oraz w regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia.

Więcej: www.cire.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.