Półroczne lokaty w banku - gdzie zarobimy najwięcej?

FINANSE

Autor: Rzeczpospolita, JW/Rynek Seniora   02 września 2016 09:02


Półroczne lokaty w banku - gdzie zarobimy najwięcej? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Średnie oprocentowanie 13 najlepszych lokat półrocznych wynosi 2,15 proc., natomiast średnia na rynku stawka to 1,28 proc. w skali roku - informuje "Rzeczpospolita". Nie są to szczególnie korzystne warunki, ale w zestawieniu ze wskaźnikami inflacji i tak pozwalają na zysk. "Zamrażając" na sześć miesięcy 50 tys. zł, w kilku bankach możemy zarobić prawie 600 zł.

Najwyżej oprocentowaną półroczną lokatę, ze stawką 4 proc. w skali roku, można założyć w Banku BPH, ale wysokimi odsetkami bank nagradza tylko tych klientów, którzy otworzą jedno z trzech kont osobistych. Rachunek powinien być zasilane kwotą co najmniej 2 tys. zł miesięcznie, a maksymalna wartość lokaty to jedynie 10 tys. zł (minimum 1 tys. zł).

Idea Bank proponuje lokatę sześciomiesięczną z oprocentowaniem 2,3 proc. w skali roku, ale można na nią wpłacić tylko nowe środki. Minimalny wkład to 500 zł, maksymalny 1 mln zł. Bank nie wymaga zakładania konta.

W ofercie BOŚ Banku znajduje się EKOlokata SUPERprocentującą ze stawką 2,3 proc. rocznie. Jest dostępna dla osób, które mają lub założą konto w tej instytucji. Bank wymaga wpłaty co najmniej 1 tys. zł (górnej granicy nie ma).

29 lipca 2016 r. Główny Urząd Statystyczny opublikował szacunkowe informacje o inflacji w lipcu 2016 r. Są to dane eksperymentalne i wstępne, publikowane jeszcze w miesiącu, którego dotyczą.

Zgodnie z szacunkami GUS w lipcu znów zamiast inflacji pojawiła się deflacja w ujęciu miesięcznym (w relacji do czerwca 2016). Ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły w ubiegłym miesiącu o 0,3 proc. Natomiast w relacji do poziomu cen z lipca 2015 r. ceny spadły o 0,9 proc.

Deflacja w stosunku rocznym trwa to już ponad półtora roku i prawdopodobnie do końca 2016 r. nie należy się spodziewać większych zmian w zakresie wskaźników inflacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR