Prof. Góra: nie pozwalajmy politykom harcować po emeryturach

FINANSE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   24 września 2015 11:33


Prof. Góra: nie pozwalajmy politykom harcować po emeryturach Realizacja niektórych obietnic wyborczych może spowodować długookresową dewastację społeczna - uważa prof. Góra. Fot. Fotolia

Niech politycy różnych partii obiecują zwykłe gruszki na wierzbie - takie, które nie powodują długookresowej dewastacji społecznej. Nie pozwalajmy im jednak harcować po emeryturach, bo to się dla nas źle skończy - apeluje na łamach „Gazety Wyborczej” prof. Marek Góra.

Niech politycy różnych partii obiecują zwykłe gruszki na wierzbie - takie, które nie powodują długookresowej dewastacji społecznej. Nie pozwalajmy im jednak harcować po emeryturach, bo to się dla nas źle skończy - apeluje na łamach „Gazety Wyborczej” prof. Marek Góra.

„Nie ma tygodnia, aby w kampanii wyborczej nie pojawiły się propozycje zmian w systemie emerytalnym. Jest to o tyle proste, że efekty proponowanych rozwiązań odczujemy za kilkadziesiąt lat i politycy mogą się nimi nie przejmować. Przykładem z początku tego tygodnia jest złożony przez prezydenta projekt ustawy obniżającej wiek emerytalny. W poprzednich swoje propozycje przedstawiały obie największe polskie partie.” - pisze prof. Góra.

„(…) dwie największe partie oraz prezydent RP składają z jednej strony obietnice dotyczące obniżenia wieku emerytalnego, z drugiej dotyczące włączenia składek emerytalnych do budżetu. Podgrzewanie gorączki wyborczej w tego typu kwestiach jest społecznie szkodliwe.” - uważa

I dodaje: „W perspektywie cyklu wyborczego obniżenie wieku emerytalnego wydaje się możliwe. Ludzie się cieszą. Oczywiście tylko do czasu, zanim dostrzegą, że to oni mają pokryć koszt tej operacji. Ale to już przekracza horyzont wyobraźni polityków” - czytamy w „GW”.

Prof. Marek Góra jest ekonomistą, specjalizuje się w rynku pracy i systemach emerytalnych. Wykłada w Szkole Głównej Handlowej.

Więcej: www.wyborcza.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.