Ruszył Sopocki Festiwal Finansowy, a w jego ramach - cykl porad dla seniorów

FINANSE

Autor: PAP/Rynek Seniora   05 czerwca 2017 12:48


Ruszył Sopocki Festiwal Finansowy, a w jego ramach - cykl porad dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Warsztaty dla seniorów o prawie spadkowym i zdrowotnym, pokazy bezpiecznych zakupów za pomocą karty płatniczej w sklepie lub w sieci oraz porady na temat ubezpieczeń - to część propozycji rozpoczynającego się dziś (5 czerwca) Sopockiego Festiwalu Finansowego.

Organizowany po raz pierwszy Sopocki Festiwal Finansowy, czyli cykl wydarzeń edukacyjnych i informacyjnych skierowanych do mieszkańców i gości Sopotu, będzie jedną z imprez towarzyszących Europejskiemu Kongresowi Finansowemu odbywającemu się w tym samym czasie w mieście.

- Stwierdziliśmy, że tematykę finansów szeroko rozumianą należy przybliżać też osobom, które nie zajmują się tym profesjonalnie - mówi dyrektor festiwalu Marcin Nowicki.

- Wiele osób ma jakieś swoje problemy finansowo-prawne, z którymi nie zawsze jest w stanie sobie poradzić; są coraz większe zagrożenia finansowe, jak np. metoda wyłudzania pieniędzy "na wnuczka" czy też cyberprzestępczość - wylicza. Według niego wiele osób, zwłaszcza starszych, boi się płacić kartą, bo słyszy o możliwych oszustwach.

Anna Dyksińska z sopockiego urzędu miasta przekonuje, że festiwal jest poświęcony "rozsądnemu wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu", a program przewiduje też porady poświęcone oszczędzaniu energii. - Będzie praktycznie i za darmo - dodaje.

Nowicki powiedział PAP, że tematyka spotkań była konsultowana ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Poprosiliśmy o zrobienie listy spraw, które ich interesują i według tej listy przygotowaliśmy część dedykowaną osobom starszym - dodał Nowicki.

Zapowiedział, że odbędą się warsztaty z prawnikiem na temat prawa spadkowego i prawa zdrowia oraz pokazy dokonywania bezpiecznych transakcji, zakupów za pomocą karty płatniczej w sklepie lub w sieci. Nowicki powiedział, że porad udzielać będą też specjaliści od ubezpieczeń; będzie mowa o wyborze korzystnej oferty, o tym, jak nie dać się oszukać czy jak uzyskać pełne przysługujące odszkodowanie.

Festiwal ma także być okazją do zobaczenia, jak działają samochody elektryczne. Pokazy aut oraz sposobów ich ładowania odbędą się we wtorek w namiocie na Placu Przyjaciół Sopotu. Tego samego dnia w Państwowej Galerii Sztuki odbędzie się debata "Auta elektryczne na polskich drogach. Jak to zrobić?".

W festiwalowym namiocie codziennie o energooszczędności będzie można porozmawiać z ekspertem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Rzecznik Finansowy i specjaliści z jego biura wyjaśniać będą, jak zrozumieć niejasne często stanowisko instytucji finansowych, co robić, kiedy się z nim nie zgadzamy, na czym polega polubowne rozwiązanie sporu - mówi Dyksińska. 

Sopocki Festiwal Finansowy odbywać się będzie: w Sopotece, Państwowej Galerii Sztuki i w namiocie na Placu Przyjaciół Sopotu, od poniedziałku do środy. Festiwal jest ogólnodostępny, bezpłatny, nie trzeba się rejestrować. Organizatorzy zapewniają, że nie będzie reklamy żadnych produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR