Rynek fitness chce zarabiać na seniorach

FINANSE

Autor: Polskie Radio/Rynek Seniora   18 listopada 2014 16:24


Rynek fitness chce zarabiać na seniorach

Ważne dla wzrostu klubów fitness jest myślenie o różnych grupach docelowych. Na Zachodzie dużo zajęć kierowanych jest do osób starszych. U nas ten rynek nie jest jeszcze zagospodarowany. 

Polskie uczelnie wyższe prześcigają się w uruchamianiu kierunków studiów o specjalizacji trener personalny, a nowe sieci fitness klubów poszukują rzeszy pracowników: od trenerów po menedżerów.

Branża fitness w naszym kraju szybko rośnie. Ten rynek w ostatnich 2-3 latach potroił się. Zazwyczaj wskaźnikiem rozwoju jest rosnąca liczba stałych członków w klubach.

- Warto zauważyć, że polski rynek jest dość specyficzny, inny niż na Zachodzie. Bardzo szybko rośnie, ale nadal jest mocno rozdrobniony. Żeby wprowadzać nowe produkty, poprawiać jakość oferty klubów fitness powinniśmy mieć większe organizmy, które są lepiej w stanie zarządzać klubami, rozwijać zakres usług i w tym sensie konsolidować rynek - tłumaczy Marcin Diakonowicz, partner firmy Deloitte.

- Dla większych sieci fitness same przychody w kart członkowskich nie powinny stanowić więcej niż 50 proc. obrotu klubu. Bardzo często myśli się o tym, żeby stworzyć wokół całego klubu otoczkę spędzania wolnego czasu - dodaje.

Klientem senior
Ten rynek jednak przede wszystkim nastawiony jest w naszym kraju na młodego klienta - inaczej jest w krajach Europy Zachodniej.

Zdaniem rozmówcy ważne dla wzrostu klubów fitness jest myślenie o różnych grupach docelowych. Obecnie większość klubów skupia się na klientach w przedziale wiekowym od 20 do 30 roku życia.

- Inaczej jest na Zachodzie. Tam dużo zajęć kierowanych jest do osób starszych. W krajach skandynawskich ponad 50 proc. klientów stanowią osoby powyżej 50-tego roku życia. To jest rynek, który dla nas jest nie zagospodarowany. Można to zmienić oferując rożnego rodzaje usługi kardio i fitness. Kluby mogą oferować także pomysł na spędzenie wolnego czasu - radzi specjalista.

Rynek klubów fitness i siłowni w Polsce dziś wart jest 1,5 mld zł, ale w ciągu następnych trzech lat jego wartość się potroi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.