Sejm: obywatelski projekt ustawy o emeryturach strażaków OSP nie spotkał się z odzewem

FINANSE

Autor: PAP/Rynek Seniora   10 października 2018 11:26


Sejm: obywatelski projekt ustawy o emeryturach strażaków OSP nie spotkał się z odzewem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Złożony półtora roku temu w Sejmie obywatelski projekt ustawy, który zakłada 20 zł dodatku do emerytury za każdy udokumentowany rok służby w ochotniczej straży pożarnej "nie znalazł żadnego odzewu w parlamencie" - uważa pełnomocnik inicjatywy ustawodawczej Janusz Konieczny.

Według projektu dodatek do emerytury przysługiwałby osobom, które były w ochotniczej służbie pożarniczej co najmniej 10 lat i mają udokumentowany każdy rok, w którym brali bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Zgodnie z szacunkami autorów projektu na dodatek mogłoby liczyć około 35 tys. strażaków ochotników.

Konieczny przypomniał we wtorek (9 października) na konferencji prasowej, że półtora roku temu złożono w Sejmie projekt ustawy w sprawie dodatku. - Półtora roku to nie jest mało, to jest szmat czasu. W tym czasie zmieniło się wielu rzeczy, a jedno na pewno nie. Nasza ustawa, nasz projekt nie znalazł żadnego odzewu w parlamencie, zapomniano o nim - powiedział.

- Wystąpiliśmy półtora roku temu. Następnie odbyło się pierwsze czytanie w Sejmie i po nim projekt został skierowany do wielu komisji. Podejrzewamy, a nawet jesteśmy niemal pewni, że zrobiono to celowo, żeby rozmiękczyć, poczekać, nie śpieszyć się - mówił Konieczny.

- W niedzielę w programie "Kawa na ławę" poseł Jacek Sasin (PiS) powiedział m.in., że wszystkie projekty obywatelskie, jakie będą, są i były, będą rozpatrywane, będziemy nad nimi bardzo szybko dyskutować. I co, i nic. Zero dyskusji, zero odpowiedzi. A my naprawdę nie chcemy tak wiele dla strażaków ochotników - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR