Skąd wziąć pieniądze na aktywizację seniorów?
Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   22 września 2014 16:59

W Rzeszowie organizacje pozarządowe i stowarzyszenia mogą się starać o dofinansowanie projektów z różnych programów. Seniorzy mogą przebierać w ofertach z zajęciami.

W ramach II edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 50 tys. zł dostanie m.in. koło emerytów i rencistów przy domu kultury Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

Projekt zgłoszony wspólnie przez obie emeryckie organizacje z domu kultury RSM (działa tam też Klub Seniora) umożliwi dalsze funkcjonowanie klubów.

Seniorzy chcieliby organizować więcej wykładów i szkoleń, a nie wszyscy prelegenci chcą przyjeżdżać za darmo. Zależałoby im nam np. na wizycie lekarza geriatry, a także na tym by opłacić często bardzo drogie bilety wstępu.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski w Rzeszowie mają specjalne programy, z których np. organizacje pozarządowe i stowarzyszenia mogą się starać o dofinansowanie projektów na aktywizację osób starszych.

Z programu urzędu marszałkowskiego, koordynowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, w 2013 roku dofinansowanie otrzymało 11 projektów na łączną kwotę 168 455 zł.

Główny nacisk położono na wyjazdy integracyjne, rajdy, uczestnictwo w festiwalach muzycznych, programy aktywności ruchowej takie jak nordic walking, strzelectwo laserowe oraz zajęcia kulinarne, wokalne, różnego rodzaju warsztaty. W tym roku 10 stowarzyszeń realizuje podobne zadania za ponad 216 tys. zł.

Z kolei z urzędu wojewódzkiego ze swojego programu, którego łączna pula opiewa na 600 tys. zł, a który skierowany jest nie tylko do osób starszych, 16 organizacji pozarządowych otrzymało dofinansowanie na aktywizację seniorów. W sumie dostały one 164,5 tys. zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.