Śląskie: 199 osób ma ponad 100 lat i otrzymuje świadczenie honorowe

FINANSE

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia   02 sierpnia 2018 09:53


Śląskie: 199 osób ma ponad 100 lat i otrzymuje świadczenie honorowe Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Każdy obywatel Polski, który dożyje stu lat, otrzymuje świadczenie honorowe w wysokości 3.731,13 zł (brutto). Co ważne, nie jednorazowo, ale po setnych urodzinach już co miesiąc do końca życia. W województwie śląskim ZUS wypłaca świadczenie honorowe 199 osobom.

Najstarsza mieszkanka Śląska ma 112 lat i mieszka w Gliwicach. To zarazem najstarsza osoba w Polsce. W całym kraju ZUS wypłaca „premię za wiek” blisko 2 tysiącom osób. W większości są to kobiety - informuje Dziennik Zachodni.

Najwięcej śląskich stulatków mieszka na terenie podległym Oddziałowi ZUS-u w Bielsku-Białej: to 40 osób, które ukończyły 100 lat, w tym 37 kobiet i 3 mężczyzn. Najstarsza osoba ma 105 lat i mieszka na terenie gminy Cieszyn.

Oddział ZUS-u w Chorzowie wypłaca świadczenie honorowe 36 osobom, w tym 29 kobietom i 7 mężczyznom. Najstarsza osoba z terenu chorzowskiego ZUS-u na początku lipca świętowała 108. urodziny. Jest to mieszkaniec Katowic. Oddział ZUS-u w Częstochowie ma na swoim terenie 29 stulatków, którym wypłaca „premię za wiek”. W tej liczbie jest 5 mężczyzn, ale najstarsza jest kobieta, która ma 106 lat i mieszka w gminie Janów. Na terenie rybnickiego Oddziału ZUS-u jest 36 osób, które dostają świadczenie honorowe. W tym gronie jest 29 kobiet i 7 mężczyzn. Najstarsza jest mieszkanka Jastrzębia-Zdroju, która urodziła się w grudniu 1910 r.

Oddział ZUS-u w Sosnowcu wypłaca świadczenie honorowe 31 kobietom i 3 mężczyznom. Najstarsza osoba (kobieta) ma 107 lat. Oddział ZUS-u w Zabrzu, na obszarze którego mieszka gliwiczanka, najstarsza obecnie osoba w Polsce, wypłaca świadczenie honorowe 29 osobom, w tym 5 mężczyznom.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR