Srebrna gospodarka to żyła złota
Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Seniora   28 kwietnia 2015 08:29

Szacuje się, że srebrna gospodarka jest trzecim co do wielkości sektorem gospodarki na świecie. Z Euromonitora wynika, że może być on warty nawet 7 bilionów dolarów rocznie, a do 2020 roku wzrośnie nawet do 15 bilionów rocznie. Prywatna siła nabywcza osób starszych wyniesie 15 bilionów dolarów na całym świecie.

Do 2060 roku jeden na trzech Europejczyków będzie ponad 65 lat. Całkowite wydatki rządów na emerytury, opiekę zdrowotną, opiekę długoterminową, zasiłki dla bezrobotnych i edukację wzrosną o prawie 20 proc.

Przebudowie będzie musiała ulec cała gospodarka - począwszy od zmian na rynku pracy (będziemy potrzebowali rozbudowanego systemu usług opiekuńczych dla osób starszych), na przemyśle high-tech skończywszy.

Z wyliczeń UE wynika chociażby, że liczba domów, jakie powinny zostać przystosowane dla potrzeb samodzielnego życia osób starszych to 70 proc. w Wlk. Brytanii i 90 proc. w Niemczech. Adaptacja domów dla starzejącego się społeczeństwa może pobudzić takie sektory, jak nowoczesne technologie, prywatna i publiczna opieka zdrowotna czy przemysł chemiczny i farmaceutyczny.

Dla sektora budowlanego srebrna gospodarka to żyła złota. Budowanie lub dostosowywanie dla potrzeb seniorów nieruchomości może przynieść inwestycje o wartości nawet 650 mld euro w ciągu pięciu lat, co oznacza 1,7 mln nowych miejsc pracy w całej Europie.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR