Starzenie się społeczeństwa: na tym zjawisku da się zarobićnatemat.pl/Rynek Seniora - 19 października 2015 12:19


Do niedawna Polska była postrzegana jako zagłębie niedrogich opiekunek. Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać. Coraz częściej to zagraniczni seniorzy przyjeżdżają nad Wisłę, aby wydać emerytalne euro na dobrą opiekę. Wiedzą, że u nas senioralny biznes dopiero raczkuje, a ceny są dla nich wyjątkowo atrakcyjne.

Młodzi, którzy nie mają na siebie pomysłu, a chcieliby oprócz założenia biznesu zrobić przy okazji coś dobrego, powinni pomyśleć o specjalnych studiach w tym kierunku. Na przykład Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oferuje kierunek Gerontologia i opieka nad osobami starszymi w ramach studiów podyplomowych. Jak mówi antropolog dr hab. Krzysztof Borysławski, uczelnia stawia bardziej na wykształcenie kadr i menedżmentu, niż osób fizycznie zajmujących się osobami starszymi.

Dariusz Żuk, ekspert BCC ds. przedsiębiorczości zauważa, że turystyka medyczna nie ogranicza się już do zabiegów dentystycznych. Zabiegi oferowane przez Polaków dla seniorów z zagranicy, na przykład okulistyczne, to coraz lepszy biznes.

Dr hab. Krzysztof Borysławski tłumaczy, że opieka nad osobami starszymi jest dziś na czwartym miejscu pod względem potrzeb rynku pracy. Opiekun osób starszych jest za informatykami i specjalistami. Jego zdaniem zapotrzebowanie to będzie rosło.   

Więcej: www.natemat.pl