Stefaniak rozpoczyna w Warszawie zbiórkę podpisów pod projektem "Emerytura bez podatku"

FINANSE

Autor: PAP/Rynek Seniora   18 czerwca 2018 09:57


Stefaniak rozpoczyna w Warszawie zbiórkę podpisów pod projektem "Emerytura bez podatku" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kandydat PSL na prezydenta Warszawy Jakub Stefaniak rozpoczął w piątek (15 czerwca) w Warszawie zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem "Emerytura bez podatku". Rozpoczął też konsultacje z seniorami, które - jak mówił - posłużą skonstruowaniu programu dla seniorów w umowie warszawskiej.

Stefaniak podkreślił na piątkowym briefingu, że w projekcie "Emerytura bez podatku" chodzi, o to, żeby emeryci i renciści nie płacili już więcej podatków". - Już się napłacili w życiu, więc wystarczy - podkreślił.

Jak dodał, rozpoczyna zbiórkę pod tym projektem właśnie w Warszawie, dlatego, że "miasto to też jest taka korporacja obywatelska, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu". - To jest miejsce, gdzie obywatele mogą decydować i powinni nawet decydować - inspirowani czasami przez władze lokalne - o sprawach globalnych i o sprawach całej Polski - dodał polityk PSL.

- Będziemy spotykać się z mieszkańcami Warszawy, z seniorami, ale nie tylko, i będziemy dyskutować o innych rozwiązaniach. Dzisiaj zaczynamy na moim Mokotowie, a w przyszłym tygodniu między innymi z kandydatami do sejmiku będziemy na Bemowie, będziemy też na Pradze - zapowiedział Stefaniak.

Dodał, że przy okazji zbiórki podpisów pod projektem "Emerytura bez podatku" chciałby zapytać seniorów o rozwiązania, które byłyby dla nich najlepsze. - To będą takie swoiste konsultacje, które posłużą skonstruowaniu programu dla seniorów w umowie warszawskiej - podkreślił.

Zdradził, że jedną z takich propozycji jest, by seniorzy mogli bezpłatnie oglądać próby generalne spektakli w miejskich teatrach. - Często bywa tak, że chcieliby pójść na jakiś spektakl, ale muszą zastanowić się, czy wydać pieniądze na bilet, czy przeznaczyć na coś innego, na leki, na różne inne potrzeby. Więc chcielibyśmy iść w tę stronę, by takich przywilejów dla seniorów było dużo i to będziemy również prezentować w najbliższym czasie - podkreślił Stefaniak.

Projekt "Emerytura bez podatku" autorstwa posłów PSL zakłada, że emeryci i renciści po wejściu w życie ustawy otrzymaliby "na rękę" świadczenia w wysokości kwoty brutto, czyli bez pomniejszania ich o podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jak wyliczał przed złożeniem projektu w Sejmie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, dzięki takiemu zabiegowi emeryci i renciści zyskaliby ok 20 proc. wartości świadczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR