Szef PSL: projekt "emerytura bez podatków" jest dla nas najważniejszyPAP/Rynek Seniora - 06 marca 2018 09:40


Nie spoczniemy dopóki ustawa ws. "emerytury bez podatków" nie zostanie uchwalona, czy to w tej kadencji parlamentarnej, czy w kolejnej - zadeklarował w poniedziałek (5 marca) lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Chodzi o projekt PSL ustawy o pomocy państwa dla seniorów, który zmierza do likwidacji obciążenia emerytów i rencistów podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz składką na ubezpieczenie zdrowotne osób pobierających emeryturę lub rentę. Z harmonogramu obrad Sejmu wynika, że pierwsze czytanie projektu ma się odbyć we wtorek wieczorem.

- Dla nas to jest najważniejszy projekt: "emerytura bez podatków". Mamy nadzieję, że jutro wreszcie dojdzie do pierwszego czytania. My nie spoczniemy dopóki ten projekt nie będzie przyjęty, czy to w tej kadencji czy w kolejnej - powiedział lider PSL w poniedziałkowym programie "Graffiti" w Polsat News.

Podkreślił, że "to jest prosty projekt, ale bardzo potrzebny". - Polega na tym, że emeryci, którzy pracowali 30-40 lat, również renciści, którzy z innych powodów nie mogą kontynuować aktywności zawodowej, powinni być zwolnieni z podatków i składek - wyjaśnił Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem "to jest wielka inwestycja i koszty są porównywalne do programu 500+".

Lider PSL zaznaczył, że "nie możemy zapomnieć o naszych rodzicach, dziadkach". - Oni zasługują za lata swojej gigantycznie ciężkiej pracy na godną starość. To jest nasze zobowiązanie - przekonywał prezes Stronnictwa.