Ulga rehabilitacyjna nie przysługuje za każdą wizytę w szpitalu

FINANSE

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Seniora   19 września 2016 14:13


Ulga rehabilitacyjna nie przysługuje za każdą wizytę w szpitalu Nie każda wizyta w szpitalu uprawnia do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej. Fot. Ken Teegardin/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Dziennik Gazeta Prawna, podając przypadek pacjenta korzystającego ze świadczeń szpitala w ramach leczenia na żółtaczkę typu B, informuje, że nie każda wizyta kwalifikuje się do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.

Sprawa dotyczyła chorego na żółtaczkę typu B. Zmagając się z chorobą, często jeździł do szpitala, gdzie konsultował się z lekarzem. Podatnik uważał, że z tego powodu będzie mógł pomniejszyć dochody podlegające opodatkowaniu o 2280 zł w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

Przepis ten co prawda dotyczy osób niepełnosprawnych (oraz podatników mających na utrzymaniu osobę niepełnosprawną), ale z racji na swój stan zdrowia mężczyzna uważał, że ulga ma zastosowanie również w jego przypadku.

Jednak naczelnik urzędu skarbowego odmówił mu prawa do ulgi - chory nie miał bowiem żadnego potwierdzenia, iż jego pobyty w szpitalu wiązały się z jakimikolwiek zabiegami leczniczo-rehabilitacyjnymi. Również dyrektor izby skarbowej uznał, że sama wizyta kontrolna w szpitalu nie spełnia kryterium pozwalającego na zastosowanie ulgi.

Sprawę ostatecznie rozwiązał Wojewódzki Sąd Administracyjny, który powołał się na podobny Naczelnego Sądu Administracyjnego i uznał, że nie każde świadczenie, które pacjent otrzymuje w szpitalu, kwalifikuje się do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.

Więcej: www.gazetaprawna.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.