UOKiK: kara za reklamę ubezpieczenia skierowanego dla seniorów

FINANSE

Autor: wyborcza.biz/Rynek Seniora   07 kwietnia 2016 10:42


UOKiK: kara za reklamę ubezpieczenia skierowanego dla seniorów 4Life Direct to chyba najbardziej znany dostawca ubezpieczeń pogrzebowych. Fot. Fotolia

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na pośrednika finansowego 4Life Direct ponad 51 tys. zł kary za brak informacji w reklamach.

Chodzi o reklamę ubezpieczenia na życie "Moi bliscy", którą w 2012 r. emitował pośrednik ubezpieczeniowy 4Life Direct. Firma ma swoją siedzibę na Gibraltarze, ale o tym już nie informowała potencjalnych klientów. A zdaniem UOKiK dane firmy nie powinny być pomijane.

Zdaniem Urzędu reklama mogła więc wprowadzać w błąd, wywołując u konsumentów wrażenie, że zawierają umowę z polskim ubezpieczycielem. Zwłaszcza że, będąc przedsiębiorcą z Gibraltaru, firma nie podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. w zakresie gwarancji ubezpieczeniowych.

Urząd nałożył więc ponad 51 tys. zł kary, stwierdzając zaniechanie niezgodnej z prawem praktyki. Decyzja jest prawomocna.

4Life Direct to chyba najbardziej znany dostawca ubezpieczeń pogrzebowych. Sprzedawaną przez nich polisę może teoretycznie kupić każdy, kto nie ukończył 85. r.ż. Firma nie chce od klienta żadnych badań medycznych, podobno akceptuje też wszystkie złożone wnioski.

Firma specjalizuje się w obsłudze seniorów, od pewnego czasu oferuje też m.in. ubezpieczenie szpitalne przeznaczone dla całych rodzin, a nie tylko dla osób starszych.

O reklamach ubezpieczenia "Moi bliscy" „Gazeta Wyborcza” pisała już wcześniej. Zwracała uwagę, że cena złotówka dziennie, która pojawia się w reklamach, w rzeczywistości jest dużo wyższa.

Więcej: www.wyborcza.biz

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.