ZUS i Bank Pocztowy promują bezpłatne konta dla emerytówPAP/Rynek Zdrowia - 05 lipca 2018 10:13


Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Bank Pocztowy podpisały porozumienie o współpracy, w ramach którego będą przez dwa lata wspólnie promować konto "Aktywny Nestor" w Banku Pocztowym - dowiedziała się w środę (4 lipca) PAP.

Konto ma być bezpłatne dla świadczeniobiorców ZUS, którzy zdecydują się na przekazywania na nie wpływów z emerytury lub renty. Ofertę wspiera też Poczta Polska.

ZUS, Bank Pocztowy i Poczta Polska chcą upowszechnić bezgotówkowe przekazywanie emerytur i rent na konta. Przekonują, że jest to bezpieczniejsza forma od otrzymywania wypłat w gotówce przez listonosza. Jednocześnie w ramach oferty będzie można zamówić wypłatę z konta do domu - przyniesie ją listonosz za dwuzłotową opłatą.

W ramach promocji konta "Aktywny Nestor" m.in. za zakupy dokonywane w aptekach lub na poczcie będzie można uzyskiwać zwrot do 50 zł miesięcznie.

Prezes Zarządu Banku Pocztowego Sławomir Zawadzki zwracał uwagę, że poprzez 4,6 tys. placówek pieniądze z konta są dostępne nawet w najmniejszych miejscowościach. Można też dokonywać płatności bezgotówkowych i korzystać z bankomatów. W związku z tym każdy emeryt i rencista może być pewien, że ma stały dostęp do własnych zasobów finansowych i że są one chronione przed dostępem osób nieuprawnionych - zaznaczył Zawadzki.

Według wiceprezesa ZUS ds. finansowych Pawła Jaroszka, współpraca zapewni świadczeniobiorcom Zakładu możliwość zapoznania się z pierwszej ręki z zaletami bezpiecznego przechowywania i gospodarowanie swoimi pieniędzmi za pomocą rachunku bankowego. Dlatego logo ZUS znajdzie się na materiałach promujących taką formę przekazywania środków. Konto będzie promowane również podczas imprez lokalnych.

Materiały dotyczące akcji będzie można znaleźć w placówkach Zakładu, BP i Poczty Polskiej.

Bezpłatne wypłaty gotówki dla klientów ZUS, którzy założą taki rachunek będą dostępne w placówkach pocztowych i Banku Pocztowego oraz bankomatach sieci Planet Cash.