ZUS i Bank Pocztowy promują bezpłatne konta dla emerytów

FINANSE

Autor: PAP/Rynek Zdrowia   05 lipca 2018 10:13


ZUS i Bank Pocztowy promują bezpłatne konta dla emerytów Fot. Fotolia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Bank Pocztowy podpisały porozumienie o współpracy, w ramach którego będą przez dwa lata wspólnie promować konto "Aktywny Nestor" w Banku Pocztowym - dowiedziała się w środę (4 lipca) PAP.

Konto ma być bezpłatne dla świadczeniobiorców ZUS, którzy zdecydują się na przekazywania na nie wpływów z emerytury lub renty. Ofertę wspiera też Poczta Polska.

ZUS, Bank Pocztowy i Poczta Polska chcą upowszechnić bezgotówkowe przekazywanie emerytur i rent na konta. Przekonują, że jest to bezpieczniejsza forma od otrzymywania wypłat w gotówce przez listonosza. Jednocześnie w ramach oferty będzie można zamówić wypłatę z konta do domu - przyniesie ją listonosz za dwuzłotową opłatą.

W ramach promocji konta "Aktywny Nestor" m.in. za zakupy dokonywane w aptekach lub na poczcie będzie można uzyskiwać zwrot do 50 zł miesięcznie.

Prezes Zarządu Banku Pocztowego Sławomir Zawadzki zwracał uwagę, że poprzez 4,6 tys. placówek pieniądze z konta są dostępne nawet w najmniejszych miejscowościach. Można też dokonywać płatności bezgotówkowych i korzystać z bankomatów. W związku z tym każdy emeryt i rencista może być pewien, że ma stały dostęp do własnych zasobów finansowych i że są one chronione przed dostępem osób nieuprawnionych - zaznaczył Zawadzki.

Według wiceprezesa ZUS ds. finansowych Pawła Jaroszka, współpraca zapewni świadczeniobiorcom Zakładu możliwość zapoznania się z pierwszej ręki z zaletami bezpiecznego przechowywania i gospodarowanie swoimi pieniędzmi za pomocą rachunku bankowego. Dlatego logo ZUS znajdzie się na materiałach promujących taką formę przekazywania środków. Konto będzie promowane również podczas imprez lokalnych.

Materiały dotyczące akcji będzie można znaleźć w placówkach Zakładu, BP i Poczty Polskiej.

Bezpłatne wypłaty gotówki dla klientów ZUS, którzy założą taki rachunek będą dostępne w placówkach pocztowych i Banku Pocztowego oraz bankomatach sieci Planet Cash.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR