ZUS ustawił przetarg na system obsługujący emerytury?
Autor: wyborcza.pl/Rynek Seniora   14 października 2015 16:36

Urząd Zamówień Publicznych uznał, że przetarg na kluczowy dla naszych emerytur system informatyczny przeprowadzono tak, aby mogło zwyciężyć tylko Asseco. Kontrakt wart był 700 mln zł - napisała „Gazeta Wyborcza”.

Chodzi o utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) - tak fachowo nazywa się system ZUS, który księguje składki Polaków i rozlicza np. emerytury i renty. Przez kilkanaście lat z kieszeni podatników przeznaczono na niego ponad 3 mld zł.

Z "Informacji o wynikach kontroli", do której dotarła "Wyborcza", wynika, że złamano zasady uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. "Spełnienie łącznie wszystkich warunków powoduje ograniczenie liczby potencjalnych wykonawców do jednego wykonawcy - Asseco Poland SA" - czytamy.

Wygórowane warunki według kontrolerów mogły preferować firmę, która już wcześniej obsługiwała bardzo zaawansowany system w ZUS.

Co na to sami zainteresowani? „W postępowaniu żaden z konkurentów Asseco nie skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i nie złożył odwołania od warunków udziału w przetargu określonych przez Zamawiającego. Tym samym można wnioskować, że » rynek «zidentyfikował wymagania Zamawiającego jako nienaruszające zasad uczciwej konkurencji” - napisała Ewa Kryj z Asseco Poland. W przetargu wiążącą ofertę złożyło tylko Asseco.

ZUS wysłał pismo do UZP, że nie zgadza się z zarzutami. W ostateczności prezes Urzędu może wystąpić do sądu nawet o unieważnienie przetargu.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.