ZUS w Rybniku ostrzega przed fałszywymi kontrolerami

FINANSE

Autor: nowiny.pl/Rynek Seniora   22 kwietnia 2015 10:10


ZUS w Rybniku ostrzega przed fałszywymi kontrolerami

Rybnicki Oddział ZUS ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników ZUS, którzy odwiedzają chorych, emerytów, rencistów w celu wyłudzenia danych osobowych, kradzieży lub zawarcia niekorzystnej umowy.

Jak zaznacza Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy O/ZUS w Rybniku, ci, którzy przychodzą do ubezpieczonego i żądają okazania dowodu osobistego, informacji o numerze PESEL, otrzymywanego świadczenia, czy innych danych, nie są pracownikami ZUS, lecz oszustami.

Pracownicy ZUS odwiedzają ubezpieczonych w domu w celu kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich. Legitymują się imiennym upoważnieniem do wykonywania kontrolnych czynności zawartych w tym upoważnieniu. Dla kontrolerów ZUS dane osobowe kontrolowanej osoby, jej numer PESEL, numer świadczenia są doskonale znane.

Ponadto pracownicy ZUS w domach klientów nie proponują wyliczenia emerytury, nie wyliczają im świadczeń, ani nie sprawdzają przebiegu ubezpieczenia. Nie dzwonią też, by w tym celu umówić się na spotkanie w mieszkaniu klienta. Pracownicy ZUS zawsze mają stosowne upoważnienie Zakładu.

Rzecznik przypomina też, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych, oprócz kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich przez chorych, prowadzi też kontrolę płatników składek. Kontrola płatników składek nie odbywa się z zaskoczenia. Przedsiębiorca wcześniej otrzymuje zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli, które zawiera: oznaczenie organu, datę i miejsce wystawienia zawiadomienia, oznaczenie płatnika składek, wskazanie zakresu przedmiotowego kontroli, podpis osoby upoważnionej do zawiadomienia oraz numer telefonu inspektora kontroli Zakładu.

Więcej: www.nowiny.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.