ZUS zaprasza wszystkich zainteresowanych na „Dni ubezpieczonego”

FINANSE

Autor: ZUS, MK/Rynek Seniora   05 października 2015 12:00


ZUS zaprasza wszystkich zainteresowanych na „Dni ubezpieczonego” "Dni Ubezpieczonego" w ZUS odbywać się będą w dniach 7-9 października. Fot. Archiwum

Od 7 do 9 października br. odbywać się będą „Dni ubezpieczonego” - akcja organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Tegoroczna edycja nawiązuje do wysyłanej w minione wakacje do 20 mln osób „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS”.

„Dni Ubezpieczonego” to organizowana już od kilku lat akcja informacyjno-edukacyjna, skierowana do największej grupy klientów ZUS, czyli osób ubezpieczonych. Spośród wszystkich grup klientów Zakładu, ubezpieczeni dysponują, niestety, najmniejszą wiedzą o systemie ubezpieczeń społecznych, o swoich prawach, ale i obowiązkach. Wynika to z faktu bardzo sporadycznego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

- Ubezpieczeni, najczęściej osoby na etatach, czy umowach zleceniu nie mają i nie widzą powodów do bieżącego kontaktu z ZUS - mówi Ewa Kosowska, dyrektor departamentu ubezpieczeń i składek w centrali ZUS i dodaje: Nie interesują się ubezpieczeniami społecznymi dopóki nie muszą skorzystać z jakiegoś świadczenia. Często odwiedzają też Zakład dopiero w chwili gdy dowiadują się, że nie mają odprowadzanych składek. W ramach „Dni Ubezpieczonego” chcemy uświadomić naszych klientów, że ubezpieczenia społeczne to rzecz w ich życiu bardzo istotna i warto monitorować choćby stan swojego konta w ZUS.

W ramach „Dni Ubezpieczonego” dowiedzieć się będzie można m.in. na co zwrócić uwagę w informacji o stanie swojego konta w ZUS? Czym jest i jakie zmiany przyniesie elektroniczne zwolnienie lekarskie? Jak poruszać się po własnym profilu na Platformie Usług Elektronicznych? 

W ramach akcji poszczególne oddziały ZUS organizują dla swoich klientów specjalne dyżury telefoniczne, część placówek w okresie 7-9 października wydłuża godziny pracy.

Poszczególne oddziały zapraszają również do współpracy instytucje partnerskie, jak Narodowy Fundusz Zdrowia czy Państwowa Inspekcja Pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.