12 mln zł na ZOL w budżecie Wielkopolski na 2016 r.

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   22 grudnia 2015 13:19


12 mln zł na ZOL w budżecie Wielkopolski na 2016 r. Są pieniądze na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Fot. Fotolia

Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego przyjęli w poniedziałek (21 grudnia) budżet województwa na 2016 rok. Ok. 12 mln zł założono w nim na budowę i wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z Oddziałem Leczenia Uzależnień przy Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu.

Planowane dochody mają wynieść 1 mld 047 mln zł, wydatki 1 mld 132 mln zł, założony deficyt wyniesie 85 mln zł. Za przyjęciem budżetu na przyszły rok głosowało 25 radnych przeciwnych było siedmiu, wstrzymało się trzech radnych.

Ok. 12 mln zł przeznaczono na budowę i wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z Oddziałem Leczenia Uzależnień przy Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. 10 mln zł ma trafić na rozwój w regionie ośrodków radioterapii. Po przeszło trzy miliony przeznaczono na przebudowę i wyposażenie Wojewódzkich Szpitali Zespolonych w Lesznie i w Kaliszu. Dwa miliony - na zakup nowego sprzętu dla Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Więcej środków niż dotąd ma pójść na inwestycje, w tym na tabor kolejowy i na drogi. Deficyt zostanie pokryty przychodami z emisji obligacji.

Infrastruktura kolejowa i drogowa pochłoną w przyszłym roku ponad 534 mln zł, z tego na pasażerskie przewozy kolejowe trafi ponad 190 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.