21 mln zł na rozbudowę zakładu opiekuńczego pod Poznaniem

INWESTYCJE

Autor: propertydesign.pl/Rynek Seniora   13 lutego 2015 09:28


21 mln zł na rozbudowę zakładu opiekuńczego pod Poznaniem Fot. PTWP Andrzej Wawok

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej SPZOZ w Poznaniu wybrał ofertę konsorcjum firma Pekabud-Morasko i Peberol jako najkorzystniejszą w przetargu na rozbudowę i remont kompleksu leczniczego w Owińskach k. Poznania.

ZOLiRM pozyskał pieniądze dla filii w Owińskach na realizację projektu pt. "Poprawa jakości opieki nad osobami niesamodzielnymi z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnymi intelektualnie".

Pieniądze pochodzą z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL07 "Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych".

Całkowity koszt projektu wyniesie ponad 21,6 mln zł.

Projekt zakłada rozbudowę i remont budynku filii oraz szereg działań, które w efekcie mają znacząco podnieść jakość opieki nad pacjentami (szkolenia dla personelu i rodzin, nowe działania terapeutyczne, liczne wydarzenia kulturalne, społeczne i naukowe, których podmiotem będą pacjenci lub ich problemy np. pikniki, koncerty, konferencje itp.).

Prace budowlane obejmą skrzydło o powierzchni użytkowej 3 tys. mkw.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje