40 mln zł na nowoczesne centrum rehabilitacyjno-opiekuńcze - zobacz wnętrza i otoczenie
Autor: KL/Rynek Seniora   23 maja 2016 14:34

Za blisko 40 mln zł powstało Ogólnopolskie Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita w Porąbce (powiat bielski, Śląskie). Placówka świadczy kompleksową pomoc m.in. osobom niesamodzielnym, zależnym, przewlekle chorym oraz w podeszłym wieku. Od pierwszej połowy maja przyjmuje już pensjonariuszy.

Centrum TriVita zajmuje 5,3 tys. mkw. powierzchni. Obiekt posiada 63 pokoje, które są przygotowane na przyjęcie od 120 do 130 pacjentów. Spacer po nim ułatwiają szerokie korytarze. Parterowa część budynku mieści sale rehabilitacyjne oraz przestronne pokoje (28 m kw. powierzchni) z dużymi łazienkami w pełni przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy pokój ma wyjście na otoczony roślinnością taras.  Teren Centrum TriVita obejmuje przestrzeń trzech hektarów.

Centrum specjalizuje się w rehabilitacji neurologicznej pacjentów z m.in po przebytym udarze mózgu, z niedowładem kończyn wywołany różnorakimi schorzeniami, zapalenia OUN, z zaburzeniami funkcji obwodowego układu nerwowego i dystrofii mięśniowej, SM czy z chorobą Parkinsona. 

Rehabilitacja i usługi opiekuńcze
W zakresie rehabilitacji jednostka oferuje świadczenia neurologiczne 
kierowane do pacjentów z dysfunkcjami układu nerwowego, wymagającymi długotrwałej, indywidualnej oraz kompleksowej rehabilitacji. Placówka realizuje zarówno rehabilitację poszpitalną (tzw. wczesną), jak również rehabilitację późną (po opuszczeniu oddziału udarowego).

Placówka zapewnia, że oferta obejmuje również tych pacjentów, którzy wymagają pełnego zakresu usług opiekuńczo-pielęgnacyjnych. Pensjonariusze realizujący pobyty terminowe mogą przebywać w placówce ze swoimi opiekunami.

Dla osób odwiedzających swoich bliskich, przygotowano zaś  pokoje hotelowe.

W centrum realizowane są także świadczenia z zakresu rehabilitacji ortopedycznej i przeciwobrzękowej.

Koszt dzienny
Jak informuje portal rynekseniora.pl Dorota Łabuda, dyrektor generalny Centrum, koszty pobytu ustalane są indywidualnie.  

- Obecnie pobyt w centrum opieki kosztuje od 120 zł za dzień pobytu . Opłata zawiera całodobową opiekę i pielęgnację (7 dni w tygodniu ), dostęp do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, całodzienne wyżywienie zgodnie z zalecanymi dietami, terapię zajęciową oraz możliwość korzystania z pomocy psychologa i logopedy - wylicza dyrektor.

Jak dodaje, dodatkowe koszty rehabilitacji ustalane są indywidualnie w zależności od wskazań lekarskich.

Pobyty wytchnieniowe
Placówka zatrudnia specjalistów w dziedzinie neurologii, kardiologii, ginekologii, dermatologii ortopedii, geriatrii, a także pediatrii. Zapewnia także wsparcie ze strony psychiatry i psychologa. 

Centrum realizuje również tzw. pobyty „wytchnieniowe”, które pozwalają odciążyć rodzinę od codziennego trudu opieki nad bliską osobą, wymagającą stałej i pełnej pielęgnacji.

Pobyty „wytchnienie” są już dostępne w opcjach jednodniowych (np. 8 godzin lub 24 godziny), a także weekendowych oraz świątecznych.

Oficjalne otwarcie placówki miało miejsce 13 maja br. 

Fundusz inwestycji w spółki i nieruchomości
Ogólnopolskie Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita sfinansowane zostało przez spółkę Integra Property, która należy do Integra Group.

Integra Group to grupa spółek celowych, inwestujących od ponad 10 lat w nieruchomości komercyjne w Polsce oraz USA.

Jak czytamy na stronie internetowej, Integra Group jest formą towarzystwa inwestycyjnego, w gronie dobranych udziałowców oraz ich przyjaciół. Inwestor jest jednocześnie współwłaścicielem, udziałowcem oraz akcjonariuszem ze wszystkimi prawami spółki osobowej, bez brania udziału w zobowiązaniach za spółkę (z odpowiedzialnością ograniczoną do wniesionego wkładu).

Celem inwestycyjnym spółki Integra Property jest zakup bądź realizacja projektów komercyjno-biurowych oraz mieszkaniowych we wskazanych przez inwestora lokalizacjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR