43 mln zł na nowy pawilon centrum rehabilitacji

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   16 lutego 2016 15:11


43 mln zł na nowy pawilon centrum rehabilitacji Do nowego pawilonu GCR "Repty"zostaną przeniesieni pacjenci z oddziału rehabilitacji kardiologicznej. Fot. Żelazna Studio (zdjęcie ilustracyjne)

W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach (Śląskie) wkrótce rozpocznie się budowa nowego pawilonu, który łącznie pomieści 174 łóżka. Ośrodek otrzymał dofinansowanie od woj. śląskiego oraz z budżetu państwa - informuje PAP. Rozbudowa szpitala wraz z pełnym wyposażeniem ma się zakończyć pod koniec 2018 r.

Centrum - oprócz wkładu własnego w wysokości prawie 830 tys. zł - otrzymało dofinansowanie ze środków woj. śląskiego (ponad 21,2 mln zł) oraz z budżetu państwa (ponad 20,1 mln zł), o czym 16 lutego 2016 r. poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

- Ministerstwo finansów, również z decyzji pani premier Beaty Szydło, podjęło decyzję o zapewnieniu finansowania modernizacji (GCR) Rept Śląskich w kwocie ponad 20 mln zł - powiedział wojewoda podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach. - Mam nadzieję, że teraz już nie będzie żadnego hamulca i ta inwestycja ruszy jeszcze w tym roku - dodał wojewoda.

Zakończenie rozbudowy szpitala wraz z pełnym wyposażeniem planowane jest na koniec 2018 r. 

Dyrektor placówki Krystian Oleszczyk podkreślił, że choć powstały w latach 60. ubiegłego wieku budynek jest "dobrze skonstruowany i koncepcyjnie dobrze pomyślany", pacjentom od lat doskwiera duże zagęszczenie w wieloosobowych pokojach oraz niewystarczająca ilość łazienek i toalet.

W rozwiązaniu problemu ma pomóc rozbudowa Centrum. Do nowego pawilonu, który będzie połączony ze starym budynkiem, zostaną przeniesieni pacjenci z oddziału rehabilitacji kardiologicznej. Łącznie powstaną tam 174 łóżka, rozmieszczone w 1-, 2- lub 3-osobowych pokojach z łazienkami.

Jak zaznaczył Oleszczyk, liczba łóżek w ośrodku po rozbudowie się nie zmieni. Obecnie jest ich 560. 

- Dwa pozostałe oddziały - rehabilitacji neurologicznej oraz rehabilitacji narządu ruchu - pozostaną w starym budynku, dzięki czemu będziemy mieli więcej miejsca i zwiększymy komfort pacjentów - podkreślił dyrektor ośrodka.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach jest specjalistycznym szpitalem rehabilitacyjnym, realizującym poszpitalną rehabilitację leczniczą w schorzeniach kardiologicznych, neurologicznych i urazowo-ortopedycznych. Rocznie w oddziałach szpitalnych leczy się tam ok. 7 tys. chorych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.