60 osób po 60-ce: tyle osób znajdzie opiekę w domu "Senior-WIGOR" w Opolskiem

INWESTYCJE

Autor: JW/Rynek Seniora   30 listopada 2016 11:37


60 osób po 60-ce: tyle osób znajdzie opiekę w domu "Senior-WIGOR" w Opolskiem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trwają roboty budowlane związane z utworzeniem dziennego domu „Senior-WIGOR", który będzie położony w przyziemiu budynku przy ul. Wojska Polskiego 3 w Niemodlinie (Opolskie).

W wyniku realizacji inwestycji powstanie placówka wspierająca osoby w wieku 60-ciu lat i 60+. Będzie funkcjonowała 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, przez co najmniej 8 godzin dziennie i stworzy warunki do przebywania osób starszych z całego terenu gminy Niemodlin.

"Obiekt zlokalizowany jest na przestronnej działce w centrum miasta, ale jednocześnie w oddaleniu od ulicy" - zachwala niemodliński magistrat. Wokół są tereny zielone, przed obiektem jest parking samochodowy, a w tylnej części działki boisko oraz wiata biesiadna. 

Główne roboty budowlane polegają m.in. wykonaniu nowego podkładu betonowego z izolacją przeciwwilgociową i cieplną oraz posadzką cementową z płytkami antypoślizgowymi, ociepleniu ścian na zewnątrz, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, malowaniu ścian i sufitów wewnątrz, ułożeniu płytek na ścianach w sanitariatach, wymianie instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i zainstalowaniu ogrzewania podłogowego. 

Zadanie dofinansowane zostało przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior-WIGOR” na lata 2015-2020 edycja 2016 kwotą 250 tys. zł. To 67,8 proc. dofinansowania - całość inwestycji gminnej kosztować będzie prawie 369 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR