Allenort Capital Fund zainwestuje kilkadziesiąt mln zł w ośrodki opieki - zobacz zdjęcia pierwszego
Autor: Jacek Wykowski, Puls Biznesu/Rynek Seniora   25 sierpnia 2016 11:11

Fundusz Allenort Capital Fund za 10 mln zł zbudował w Starych Babicach pod Warszawą ośrodek leczenia geriatrycznego i opieki senioralnej. Zgodnie z zapowiedziami inwestycja ma być przyczółkiem do szerszej ekspansji - fundusz chce wyłożyć kilkadziesiąt milionów złotych na budowę całej sieci takich ośrodków w największych miastach Polski.

W 2014 r. na łamach „Pulsu Biznesu” Grzegorz Goryszewski, obecnie parter zarządzający Allenort Capital Fund, dość enigmatycznie zapowiedział, że będzie inwestował w "szeroko pojętą medycynę".

Pod koniec tego samego roku sprzedał 100 proc. udziałów w spółce Kliniki Kardiologii Allenort. Była ona wówczas drugą co do wielkości prywatną firmą w Polsce specjalizującą się w kardiologii interwencyjnej pod względem udziału w rynku, liczbie leczonych pacjentów oraz wysokości kontraktów z NFZ - 6 klinik zlokalizowanych głównie w północnej części Polski zabezpieczało dostęp do świadczeń kardiologicznych dla 1,6 mln osób.

Nabywcą klinik stała się spółka Scanmed Multimedis, która - jak podaje PB - zapłaciła za nie "kilkaset milionów".

Na celowniku największe polskie miasta
Grzegorz Goryszewski obiecuje w PB, że marka Allenort pozostanie na rynku i nie będzie kojarzyła się jedynie z kardiologią. Nowe inwestycje mają pochłonąć co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych, a kolejne placówki powstaną w okolicy dużych miast. Pierwszy ośrodek w ramach tych zapowiedzi już działa - jest zlokalizowany w Starych Babicach pod Warszawą.

- Allenort Capital Fund rozpoczął realizację projektu Ostoya Homes, którego celem jest zorganizowanie pierwszego w Polsce systemu leczenia geriatrycznego i opieki senioralnej, realizowanej w ramach opieki domowej (assisted living) i telemedycznej, a także za pośrednictwem sieci nowoczesnych i luksusowo wyposażonych ośrodków - pisze w komunikacie fundusz.

Te fakty i plany w rozmowie z portalem rynekseniora.pl potwierdza Łukasz Goryszewski, dyrektor operacyjny Allenort Capital Fund.

- Nasz pierwszy podwarszawski ośrodek kosztował ok. 10 mln zł i oferuje 58 miejsc w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych. Znajduje się w podwarszawskich Starych Babicach i działa już od początku sierpnia - mówi Rynkowi Seniora.

Zgodnie z informacją inwestora ceny w ośrodku zaczynają się od nieco ponad 3 tys. zł za miesięczny pobyt. Ostoya oferuje pobyty krótko- i długoterminowe, poszpitalne pobyty rehabilitacyjne, całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską.

- Oferujemy m.in. przedłużenie leczenia szpitalnego. Opiekę medyczną, rehabilitacyjną i psychologiczną znajdą tutaj osoby po zabiegach i operacjach. Ostoya Homes to swego rodzaju pomost między szpitalem a domem - wyjaśnia Łukasz Goryszewski .

Dyrektor operacyjny dodaje, że ośrodek stacjonarny jest dopiero początkiem i punktem wyjścia do szerszego zaangażowania się funduszu w system opieki dla osób starszych.

- Jeśli model komercyjnych medycznych domów opieki się sprawdzi, fundusz sfinansuje kolejne obiekty w ramach sieci Ostoya Homes by Allenort - precyzuje.

Główne atuty: lokalizacja i kadra
- Duże miasta wybraliśmy nieprzypadkowo. Przede wszystkim chcemy ułatwiać kontakt naszych podopiecznych z bliskimi, a nie go utrudniać. Ośrodki zlokalizowane w największych aglomeracjach umożliwią podtrzymanie tych relacji; takiego atutu nie mają lokalizacje na terenach bardziej odległych, które są pozycjonowane często jako te pozornie atrakcyjniejsze - chociażby ze względu na bliskość lasu czy wody - tłumaczy Rynkowi Seniora Łukasz Goryszewski.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR